Elbasani Sot

INTERNETI NUK E KA SHUAR PASIONIN PËR LEXIMIN.

Leximi për shumëkënd nuk është vetëm një çelës që të çon drejt një suksesi akademik, por dhe mbi të gjitha është një nga burimet...

MIRATOHET SHËRBIMI I ASISTENCËS SHTËPIAKE PËR PAK

Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për të miratuar dy paketa sociale që prekin personat me aftësi të kufizuar është parë si...

KATEGORITË QË E PËRFITOJNË FALAS VAKSINËN E GRIPIT

Në farmacitë e Elbasanit ka rënë numri i shitjes së vaksinave të gripit por jo interesimi për kryerjen e kësaj vaksine. Sipas farmacistëve këtë...

SHEMBJA E RRUGËS ELBASAN-TIRANË, SHKAK KANALET KULLUESE

Studimi gjeologjik për shembjen e masivit shkëmbor në aksin nacional Elbasan-Tiranë ka dalë në përfundimin se shkak është mosdisiplinimi i ujërave sipërfaqësorë dhe nëntokësorë...

Elbasan/Ngrihet grup pune për vlerësimin e situatës së ndotjes në Metalurgji.

Një grup pune i ngritur nga Ministria e Mjedisit dhe ajo e Energjetikës ka zhvilluar një takim sot me Kryetarin e Bashkisë së Elbasanit. Pas...

Elbasan/Arrestohen tre shtetas drejtonin mjetin pa leje drejtimi

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin e Policisë Elbasan  kanë bërë arrestimin e tre  shtetasve për drejtim të mjetit pa leje drejtimi....

Elbasan/ Ardit Demiri, Drejtor i ri i Postës Elbasan

Ardit Demiri që aktualisht mban edhe postin e Kryetarit të  Partisë Socialiste të Elbasanit, është emëruar sot Drejtor i ri i Postës në Elbasan....

Fejohet Armando Sadiku

Ylli i kombëtares kuq e Zi Armando Sadiku i ka dhënë fund beqarisë. Ceremonia e fejesës është kryer më 30 dhjetor privatisht mes dy...

PËRDORIMI I FAST FOOD, DËMET NË SHËNDET

Ushqimet fast-food, janë ato të cilat kanë gjetur një konsum të gjërë në shoqëri. Jeta dinamike ka bërë që gjithnjë e më tepër njerëzit...

PREZANTOHET DREJTUESI I RI I PROKURORISË SË ELBASANIT

Drejtuesi i ri i përkohshëm i Prokurorisë së Elbasanit Ardjan Nezha u prezantua mesditën e së martës në Prokurorinë e Elbasanit nga Drejtori i...

NA NDIQNI

22,174FansaPëlqeje
369NdjekësitNdjek
81NdjekësitNdjek
129AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FAMILJA NGA ZAVALINA APELON PËR NDIHMË (VIDEO)

Të mundur nga sëmundja, të mposhtur nga varfëria e të dorëzuar në mëshirën e fatit në një banesë që zor se meriton të quhet...

Tmerr dhe panik, dalin pamjet e para të shpërthimit të fuqishëm në Elbasan (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mesditën e sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. Paraprakisht mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin...

Vetëvrasja e dyshimtë e 16-vjeçares në Divjakë

Pak para ditës së Shën Valentinit në Divjakë ndodhi një ngjarje jashtë vëmendjes së të gjithëve. Një vajzë...

ELBASAN, PS MBLEDH STRUKTURAT PËR ZGJEDHJET VENDORE(Video)

Partia Socialiste e Elbasanit mblodhi strukturat e saj në përgatitje për zgjedhjet vendore të 30 Qershorit. Takimi u drejtuar nga Kryetari i Grupit Parlamenar...

NDRYSHON MOSHA E DALJES NË PENSION(Video)

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të...

Librazhd/Kapen armë e drogë, katër në pranga

Policia e Shtetit ka arrestuar katër persona pasi u janë gjetur armë dhe drogë pas kontrolleve që u janë bërë. Konkretisht: Në Shkodër, nga strukturat...

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...