E mërkurë,12,Dhjetor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

N J O F T I M

Në zbatim të Vendim të Këshillit Bashkiak Nr. 105 datë 18/10/2017 i cili ka miratuar fillimin e proçedurave të shpronësimit për pasurinë Nr 9/159-G,...

Lutfi Dervishi ne Elbasan shpjegon sfidat e televizionit dhe mediave online

Gazetari dhe profesori i njohur Lutfi Dervishi, në bashkëpunim me pedagogë të Universitetit  “A. Xhuvani”, ka mbajtur ditën e djeshme  një fjalim me studentët...

REZULTON E SUKSESSHME EKSPOZITA E KARTMONEDHAVE

https://www.youtube.com/watch?v=mzjjNsCHEIg Ekspozita “Fragmente të Historisë së Shtetit Shqiptar Përmes Kartëmonedhave Shqiptare”, e hapur në 30 Tetor në teatrin “Skampa” sot është në ditën e saj...

DIVORCET NË RRITJE, SHKAQET SOCIAL-EKONOMIKE

  https://www.youtube.com/watch?v=NVBJ3H1t9Zc “Derisa vdekja të na ndajë”. Duket se shqiptarët nuk po i qëndrojnë besnikë kësaj shprehje në vitet e fundit. Mjafton t’u hedhim një sy...

AMBALAZHIMI I BUKËS ME QESE LETRE

Buka që tregtohet në qese plastmasi mund të na helmojë. Shumë prej nesh i japin fare pak rëndësi këtij problemi, kur në fakt shëndeti...

Mesuesja nga Elbasani,të prek me fjalet ”Vendi im, dashuria ime...

Besoj se sot, në vendin tim e tëndin, shumë pak do të thonin që nuk duam të largohemi. Shumica duan të ikin nga sytë...

Komedia e trishte ‘’Babai’’ së shpejti në teatrin ‘’Skampa’’

Pas mbylljes së  festivali ndërkombetar të teatrit bashkëkohor "Skampa 2017" në teatrin ‘’Skampa’’  do të vijë komedia e trishtë ‘’Babai’’. Me regji të Spiro...
Ekspozita e kartmonedhave te vjetra vizitohet nga femijet me nevoja te veçanta

Ekspozita e kartmonedhave te vjetra vizitohet nga femijet me nevoja te...

Ekspozita e kartmonedhave të vjetra ne Teatrin Skampa është vizituar edhe nga fëmijët me nevoja të veçanta . Kjo iniciativë e ndërmarrë nga posta Shqiptare...
Sëmundjet e zemrës,çfarë duhet të dini

Sëmundjet e zemrës,çfarë duhet të dini

Sëmundjet kardiovaskulare me kalimin e viteve kanë pësuar rritje të ndjeshme. Janë të shumta rastet në të cilat sëmundjet e zemrës shkaktojnë vdekje të parakohshme...

Sejdini në një takim të ngrohtë me aktorët e premierës...

https://www.youtube.com/watch?v=icSZX2UbnoQ Një bashkëbisedim i ngrohtë mes aktorëve më në zë dhe kreut të Bashkisë. Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, pret në zyrën e tij aktorët e...

NA NDIQNI

19,283FansaPëlqeje
310NdjekësitNdjek
78NdjekësitNdjek
83AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Elbasansja Trejsi Sejdini ‘çmend’ mediat botërore, por e bëjnë balerinë…

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, ku edhe do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Bangok. 18-vjeçarja...

Elbasan, arrestohen 3 shtetas, ja emrat…

Pavarësisht kontrolleve dhe paralajmërimeve të Policisë drejtimi i mjeteve në mënyrë të parregullt apo gjendje të dehur vazhdon. Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore...

Aksident në Elbasan, një grua përfundon në spital(Video)

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin e rrugës kombëtare Elbasan –Tiranë, ndërsa raportohet se dy persona kanë mbetur të plagosur. Aksidenti sipas burimeve...
error: Permbajtje e mbrojtur!