E mërkurë,20,Qershor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

FotoLajm / “Qytetarë të varfër me kryeministra të pasur”.

Në këtë grafikë tregohet hendeku i madh i pagave të kryeministrave të rajonit të Ballkanit me mesataren e pagave të qytetarëve të tyre. Grafikën...

TURIZMI KULTUROR NË KALANË E ELBASANIT

Janë të shumtë turistët që vizitojnë Elbasanin, sidomos në këtë stinë të vitit. Kalaja fushore me stilin e saj romak vazhdon të tërheqë vëmendjen...

BRESHËRI DËMTON BUJQËSINË NË BRADASHESH

Një stuhi breshëri dhe shiu të rrëmbyer gjatë orëve të pasdites së të enjtes shkaktoi dëme të mëdha në disa fshatra të Njësisë Administrative...

RISIA E FESTIVALIT TË FËMIJËVE, KËNGË NË GJUHËN E SHENJAVE (Video)

Për herë të parë në Shqipëri dhe për herë të parë në një festival kënge u interpretua në gjuhën e shenjave. Edicioni i 32-të...

Elbasan/Sejdini e Balla urojnë Fiter Bajramin

Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini së bashku me Kryetarin e Grupit Parlamentar Z. Taulant Balla dhe zyrtarë të tjerë uruan sot besimtarët myslimanë...
Foto D.VAJA

TALENTE DHE EMOCION NË FESTIVALIN E 32 TË FËMIJËVE (Video)

Me këngën “Bota ime, bota jone” Sergita Varfi fitoi festivalin e 32-të për fëmijë. Në finalen e madhe të festivalit u interpretuan 14 këngë...

Elbasan/MIJËRA BESIMTAR FALIN NAMAZIN E FITER BAJRAMIT

Pasi kanë përmbyllur 30 ditë agjërim, besimtarët musliman kanë falur në orët e para të mengjesit namazin e Fiter Bajramit. Cermonia e festës u...

Elbasan/VIJON ME INTENSITET PUNA PRANË ZYRAVE TË ALUZINIT

Drejtoria e Aluiznit Elbasan ka gati lejet për të gjithë ata qytetarët të qarkut të Elbasanit që me Vendim të Këshillit të Ministrave u...
Foto nga Dashnor VAJA

Komuniteti Mysliman feston sot Fitër Bajramin, ja si u zhvillua falja...

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, festën që mbyll Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Shenjimi i kësaj dite ka filluar me faljen në sheshin "Gensher"...

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

NA NDIQNI

10,518FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,218AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kush janë tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Athinë, akuzohen për 72 vjedhje

Mediat greke kanë publikuar fotot e tre shqiptarëve të cilët u arratisën mëngjesin e sotme nga qelia e paraburgimit në lagjen “Argjirupi” në Athinë....

Deputeti i Ps-së në gjendje të rëndë shëndetsore, Rama jep lajmin nga Fcb dhe...

Sot Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të trishtueshëm në profilin e tij të Facebook. Rama njofton se deputeti i PS Paulin Sterkaj po...

Rama e cilësoi si sëmundje të beftë, ja çfarë i ndodhi realisht deputetit Stërkaj

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se deputeti i PS Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë pas një “befasie shëndetësore” siç e...

Të shtëna me armë zjarri, 2 të vrarë e 4 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malmos në jug të Suedisë ku dy persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga...

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

Duhanpirësit “zbulojnë” vendin sekret, ku mund të blejnë cigare me 70% të çmimit

Duhanpirësit po përdorin një faqe interneti të fshehtë për të blerë pako me cigare me çmime deri në 70 për qind më të ulët...
error: Permbajtje e mbrojtur!