E premte,21,Shtator,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

KURSE FALAS PËR TË PAPUNËT E FAMILJET NË NEVOJË (Video)

Qeveria në partneritet me sektorin privat dhe donatorët do të nisë kurse falas për kualifikimin e të papunëve të regjistruar në zyrat e papunësisë,...

LIGJI PËR PIJET ENERGJIKE NËN MOSHËN 18 VJEÇ(Video)

Ndonëse shumë njerëz konsumojnë pije energjike, tashmë është i njohur fakti se janë të dëmshme për shëndetin. Pijet energjike, rrisin nivelin e energjisë në...

PC PEPA U11 PARAQITJE DINJITOZE NË PRISHTINË(Video)

FC Pepa ka marrë pjesë në Turneun Mbarëkombëtar U11 i organizuar nga Vlera Sport në bashkëpunim me KF Rilindja. Turneu u zhvillua për dy...

Elbasan/TREGU I BAGËTIVE NË GOSTIMË JASHTË STANDARTEVE(Video)

 Mungesa e kushteve higjeno-sanitare ka bërë që të mbyllen një sërë tregjesh bagëtish në vend. Një prej tyre është edhe tregu i Gostimës në...

Elbasan/ Humb jetën 40 vjeçarja, e aksidentojnë në rrugë

Mëngjesi i së kësaj të marte ka qenë fatal për një 40 vjeçare në Elbasan. Ngjarja ka ndodh në fshatin Malasej Cerrik ku duke...

Elbasan/Tragjike, vdes 24 vjeçari e kap korenti

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Librazhd. Sipas DVP Elbasan një 24 vjeçar është dërguar në  spitalin e Librazhditpa shenja jete. Bëhet fjalë për ...

Edicioni Informativ 17 Shtator 2018

Nisi këtë hënë viti i ri 2018-2019 shkollor për sistemin parauniversitar në të gjithë vendin. Edhe Elbasani ndryshe nga ditët e tjera gumëzhinte nga...

Vlerësimi i Bashkisë Elbasan për Zhvillimin Ekonomik Vendor.

Zhvillimi Ekonomik Vendor kërkon ngritjen e kapaciteteve të qeverisjes vendore si dhe përmirësimin e mjedisit të përshtatshëm për biznesin. Në këtë kuadër USAID, në...

Bashkia Elbasan/PLANI I DETAJUAR VENDOR PËR NJËSINË 1/27

NJOFTIM : PLANI I DETAJUAR VENDOR PER NJESINË 1/27 ​MBESHTETUR NE LIGJIN 107/2015 "PËR PLANIFIKIMIN DHE ZHVILLIMIN E TERRITORIT" NENI 22 "PLANI I DETAJUAR VENDOR"...

BALLA URON NXËNËSIT NGA SHKOLLA E RE, PRRENJAS(Video)

Viti i ri shkollor, për mijëra nxënës në të gjithë Shqipërinë, nisi në ambiente të reja apo të rikonstruktuara totalisht sipas standardeve më të...

NA NDIQNI

10,980FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,387AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Disa nga thëniet më të bukura për MOTRËN

“Një motër është një pjesë e fëmijërisë që asnjëherë nuk ka për të humbur nga ty”.   “Gjëja më e mirë e të pasurit një motër,...

ZRPP ELBASAN, GJATË NJË MUAJI MBI 1800 DOSJE TË PUNUARA(Video)

Në zyra e regjistrimit të pasurive të paluajtshme në Elbasan periudha e verës ka qenë mjaft e ngjeshur. Sipas Mariglen Dishës, drejtorit të këtij...

Thënie për jetën

“Çdo gjë që mund ta imagjinosh është e vërtetë.” – Pablo Picasso “Jeta nuk ka të bëjë me gjetjen e vetes. Jeta ka të bëjë me...

AKSIDENT NË ELBASAN, RËNDË KALIMTARJA

Një kalimtare 62 vjeçe është përplasur nga një automjet teksa kalonte rrugën në qytetin e Elbasanit. Aksidenti ndodhi në lagjen “Syrja Dylgjeri” ku mjeti...

Elbasan/Vogëlushët në qendër të vëmëndjes

"Askush nuk fal më shumë kënaqësi se fëmijët"  💐 Nisja e vitit të ri shkollor 2018/19,duket se i ka gëzuar jo vëtëm fëmijet e shkollës...

VENDOSEN KAMERAT, MË SHUMË SIGURI NË SHKOLLA(Video)

Kryetari i Bashkisë Z. Sejdini së bashku me Kryetarin e Grupit Parlamentar Socialist Z. Taulant Balla uruan nisjen e vitit shkollor në shkollën 9...
error: Permbajtje e mbrojtur!