Elbasani Sot

TREGTARËT ABUZOJNË ME ÇMIMIN, PAKETA NGA 10 LEKË RRITET 20 LEKE

Duhanpirësit që prej 1 janarit kanë nisur ta blejnë një paketë 20 lekë më shumë sesa viti i kaluar edhe pse në bazë të...

ELBASAN/UJËSJELLËSI NIS AKSIONIN NDAJ BIZNESEVE(VIDEO)

Ndërmarrjet e Ujësjellësit në Bashkinë e Elbasanit kanë nisur aksionin ndaj të gjitha bisneseve që operojnë në këtë territor për të verifikuar kontratat e...

Emërohet drejtori i ri i Parkut Kombëtar Shebenik-Jabllanicë, ja kush është...

Është emëruar sot drejtori i ri i Administratës së Zonave të Mbrojtura të qarkut Elbasan, pas lenies vakant të këtij posti nga drejtori i...

CERRIK, 55 VJEÇARJA E VERBËR NË MJERIM

Drita Muho është totalisht e verbër, ajo humbi shikimin dy vite më parë pasi për shkak të vështirësive ekonomike nuk mundi të kurohej. 55...

Elbasan/Talentet e ‘’Onufrit’’ pjesmarrës tek ‘’Virtuozët’’(VIDEO)

Shkolla artistike ‘’Onufri’’ ka nxjerrë talente dhe shumë prej këtyre talenteve të dalë nga kjo shkollë kanë bërë krenarë jo vëtëm mësuesit por të...

Dembelizmi: Rinia brezi që e ka marrës shtruar jetën(VIDEO)

Dembelizmi në shpjegimin racianal të tij është prirja për për t’iu shmangur punës. kjo sentencë është kaq e shfaqur tek brezi i ri saqë...

Vaksina ndaj fruthit e domosdoshme!

Tashmë edhe zyrtarisht është konfirmuar se në Shqipëri ka mbërritur fruthi.Fruthi është sëmundje ngjitëse virale, që klinikisht përcillet me temeraturë të lartë, me shenja...

Dhuna ndaj gruas ende shqetësuese!

Rastet e fundit të dhunës ndaj femrave të shënuar në vendin tonë tregojnë së ky fenomen vazhdon të mbetet shqetësues dhe alarmant. Janë tragjike shifrat...

SEZONI I MBJELLJEVE, PËRFITONI NGA KËSHILLIMET E AGRONOMËVE

Periudha Shkurt-Mars është faza ku fillojnë përgatitjet për mbjelljet e sezonit, është një periudhë kohe në të cilën toka është në punim e sipër....

Paragjykimet dhe liria për “Hixhabin”

1 Shkurti në mbarë botën simbolizon ditën e “Hixhabit” ose siç njihet ndryshe shaminë që përdorin femrat e besimit Musliman për tu mbuluar . Hixhabi...

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Balluku: Shqiptarët të bashkohen për të rindërtuar shpirtin e Shqipërisë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se shteti reagoi në mënyrë ekselente duke marrë nën kontroll situatën menjëherë pas tërmetit të...

Mediat italiane konfirmojnë interesin për Hysajn, mbrojtësi i Napolit drejt kryeqytetit të Italisë

Burime të reja së fundmi mbështesin idenë se Elseid Hysaj në merkaton e janarit do të largohet nga Napoli. Futbollisti dhe herë pas here...

Pas dorëheqjes së Sakos, zgjidhet kryebashkiaku i ri i Durrësit

Pas dorëheqjes së kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako postin e saj e zuri Zhyljen Varfaj. Varfaj mbante postin e zv/kryetarit të qytetit bregdetar prej 12...