Elbasani Sot

Sule Harri shpallet kampion ne basketboll

Në zbatim të kalendarit sportiv Qëndra Kulturore e Fëmijëve Elbasan  ka organizuar kampionatin e basketbollit për  meshkuj për shkollat 9 vjeçare.Në këtë kampionat ku...

Cirku i Tiranës, shfaqje në Elbasan

Cirku i Tiranës ka nisur një tur aktivitetësh në të gjithë Shqipërinë, ku pas Divjakës ndalet në qytetin e Elbasanit. Aktiviteti në fjalë ka...

DITA E TRETË E FESTIVALIT TË TEATRIT “SKAMPA 2017” (VIDEO)

Në ditën e tretë të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit Bashkëkohor "Skampa 2017" është ngjitur në skene shfaqja e trupës se Puglias me titull "Komedia...

DITA E TRETË E FESTIVALIT TË TEATRIT “SKAMPA 2017”

Në ditën e tretë të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit Bashkëkohor "Skampa 2017" është ngjitur në skene shfaqja e trupës se Puglias me titull "Komedia...

AUTORITETI I KONKURRENCËS DHE ZHVILLIMI I BIZNESEVE

Ne kuader të ditës nderkombëtare të konkurencës ,Autoriteti i Konkurencës në bashkëpunim me Universitetin Aleksandër Xhuvani, komunitetin e biznesit ,dhe pushtetin vendor kanë organizuar...

UNIVERSITETI SI PROMOVUES I OBJEKTIVAVE TË ZHVILLIMIT TË QËNDRUESHËM

Përvjetori i themelimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, mblodhi në Universitetin e Tiranës përfaqësues nga 25 universitete publike dhe private në Shqipëri për...

ADRESIMI I INVESTIMEVE NË BUJQËSI PËR VITIN 2018

Adresimi i investimeve në sektorin e bujqësisë për vitin 2018 ishte tema e një takimi të zhvilluar me banorë të Njësisë Administrative Shirgjan ku...

PELESHI VIZITE NE SHKOLLEN PROFESIONALE “MIHAL SHAHINI” NË CERRIK

Ne vazhdën e takimeve në qarkun e Elbasanit ministri i bujqesise Niko Peleshi, vizitoi edhe shkollen profesionale “Mihal Shahini” ne Cerrik.Ne kete vizite zoti...

Italia e para në Europë për numrin e dhënies së nënshtetësisë...

Italia renditet vendi i parë në Europë për numrin e nënshtetësive të dhëna ndaj shtetasve të huaj, në kundër tendencë me atë c’ka po...

“Autorë të fjalës së shkruar” nga iliriana sulkuqi

I botuar në formën e një kalendari nga shkrimtarja Iliriana Sulkuqi botimi ‘’ Autorë të fjalës së shkruar ‘’ është një kalendar kujtesë që...

NA NDIQNI

29,637FansaPëlqeje
1,023NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
268AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Qershor/ 45% të totalit të kredisë për biznese, e zë hoteleri-turizmi

Kreditimi po nxit zhvillimin e turizmit. Tremujori i dytë i këtij viti shënoi rritje të portofolit të kreditimit për sektorin e tregtisë, ku dominoi...

Arrat e Njoma Shqiptare – Ushqimi i Mrekullueshëm i Jetëgjatësisë

Momentet e fëmijërisë të kaluara tek gjyshja ose të afërmit në fshat mbeten më mbresëlënëset. Pjesë e këtyre momenteve janë padyshim pemët. E mbani mend...

I vonoi sanduiçin, klienti vret kamarierin e restorant-picerisë

Një kamarier që punonte në një restorant-piceri të vogël në rrugën Piazza në Seine-Saint-Denis të Francës, u qëllua për vdekje të premten nga një...