Elbasani Sot

Rregullimi Juridiko Administrativ I Vetëqeverisjes Vendore

Eshtë zhvilluar në universitetin e Elbasanit konferenca e dytë Kombëtare shkencore me temë “ Rregullimi juridiko-administrativ i vetëqeverisjes vendore”. Konferenca u organizua nga Departamenti...

Nis sensibilizimi për përdorimin e lendëve të ndaluara nga të rinjtë.

Ka qene shkolla “Qamil Guranjaku” e cila ka nisur një sërë takimesh me nxënësit e klasave të gjashta për sensibilizimin,ndërgjegjësimin dhe informimin e kësaj moshe...

Vitrina e Librit

Këto janë disa nga titujt që ju rekomandojme për të lexuar këtë fundjavë. 1-Jeffrey Archer sjell për lexuesit librin "Keini dhe Abeli".Një libër dedikuar rivalitetit...

Elbasan/ U vra nga bashkëshorti, Migena përcillet në banesën e fundit

Largimi i parakohshëm nga jeta e Migenës tronditi mbarë opinionin publik, sidomos qytetarët e Elbasanit, pasi Migena ishte bijë elbasanase. Migena Kellezi, vajzës nga Elbasani...

Së shpejti Elbasani 24 orë ujë të pijshëm

4 mijë familje të Elbasanit së shpejti do të furnizohen 24 orë me ujë të pijshëm. Ka nisur tashmë loti i parë i punimeve...

Policia ne kerkim te hajdutit te rakise dhe mjaltit

Policia e qarkut Elbasan po punon për të kapur shtatsin F.B, 30 vjec banues ne fshatin Gostimë, pasi para pak ditësh ka vjedhur banesën...

DPSHTRR: PERFITONI NGA FSHIRJA E DETYRIMEVE TATIMORE

Ka hyrë në një fazë të rëndësishme zbatimi i ligjit, ''për pagesën dhe fshirjen e detyrimeve tatimore, detyrimeve të pagueshme në doganë si dhe...

Përfundoi ndërtimi i këndit sportiv në shkollën 9-vjeçare në Bradashesh

Me synimin që fëmijët në shkolla të mos jenë të fokusuar vetëm tëk mesimi po ndërrtohen dhe këndet sportive. Këndet sportive I ndihmojnë ato...

Skandal! Bllokohet pa asnjë lajmërim rruga Elbasan-Tiranë. Arsyeja…

Skandal dhe sërish skandal! Bllokohet pa asnjë lajmërim rruga Elbasan-Tiranë nga tuneli i Kërrabës. Jo vetëm kaq por policia mban të bllokuar edhe rrugën...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatime Elbasan ka një njoftim për të...

Administrata tatimore informon të gjithë tatimpaguesit persona fizikë të vetëpunësuar se: – Në rastin kur nga verifikimi dhe kontrolli në vendndodhjen e aktivitetit të personit...

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FA përfundon ndërtimin e urës mbi lumin Shkumbin, përfitojnë qindra banorë të Librazhd

Një pjesë e xhenierëve të Forcave të Armatosura përfunduan ndërtimin e një ure 33 metra të gjatë mbi lumin Shkumbin, e cila do të...

Takimi me Ramën, Meta zbardh mbledhjen me kryeministrin

“Sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, diskutuam për një bashkëveprim dhe koordinim më të ngushtë midis të gjitha institucioneve për përballimin e...

Psikologjia e ngjyrave, si ndikojnë ato në gjendjen tonë

Ngjyrat që ne veshim ose që pikturojmë muret e shtëpisë sonë mund të tregojnë shumë për veten, gjendjen shpirtërore dhe mënyrën se si ndihemi....