Elbasani Sot

PELESHI VIZITE NE SHKOLLEN PROFESIONALE “MIHAL SHAHINI” NË CERRIK

Ne vazhdën e takimeve në qarkun e Elbasanit ministri i bujqesise Niko Peleshi, vizitoi edhe shkollen profesionale “Mihal Shahini” ne Cerrik.Ne kete vizite zoti...

Italia e para në Europë për numrin e dhënies së nënshtetësisë...

Italia renditet vendi i parë në Europë për numrin e nënshtetësive të dhëna ndaj shtetasve të huaj, në kundër tendencë me atë c’ka po...

“Autorë të fjalës së shkruar” nga iliriana sulkuqi

I botuar në formën e një kalendari nga shkrimtarja Iliriana Sulkuqi botimi ‘’ Autorë të fjalës së shkruar ‘’ është një kalendar kujtesë që...

Rëndësia e vaksinës së poliomelitit

24 Tetori shënon ditën e ndërgjegjësimit ndaj virusit të poliomelitit . Poliomieliti është një sëmundje e shkaktuar nga infeksioni i poliovirusit . Virusi hyn nëpërmjet...

Peleshi inspekton thertoren e elbasanit

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Niko Peleshi ka inspektuar thertoren e Elbasanit ku kanë qenë të pranishëm të gjitha strukturat...

Nis edicioni i 19 i festivalit ndërkombëtar të teatrit

Nis ne teatrin Skampa te Elbasanit Edicioni i 19 i festivalit Nderkombetar te Teatrit Bashkekohor. Me moton “ Zgjim” te ketoj viti, ky festival kerkon...

Ruçi pret delegacionin e bundestagut: shpresojmë që në 2018-ën të kemi...

Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, duke shprehur mirënjohjen e thellë për mbështetjen e shtetit gjerman për Shqipërinë në...

Serbi – daçiç: i kam kënduar edhe edi ramës sepse kështu...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për këngën që i këndoi Presidentit turk Erdogan. Në një tekst autorial për...

Ikin jahtet për peshkimin

Pas çlirimit të portit të ri të peshkimit nga skafet dhe jahtet luksoze, peshkarexhat kanë nisur zhvendosjen drejt tij duke i dhënë fund një...

“Oriku” shpëton nga mbytja 115 emigrantë sirianë

Ekuipazhi i anijes “Oriku”, si pjesë e forcës detare shqiptare në operacionet e NATO-s në Detin Egje, ka shpëtuar nga mbytja 115 emigrantë nga...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Të dënuar më parë, kapen dy të rinjtë e kërkuar. Policia nxjerr pamjet e...

Policia ka vene ne pranga dy te rinj, te denuar me pare, e qe ishin te shpallur ne kerkim per “Vrasje me...

5 Ushqimet e Duhura për Pastrimin e Organizmit dhe Shëndet të Mirë

Një trup në formë, ushqyerja e shëndetshme dhe shëndeti i mirë janë ndër prioritetet që secili duhet të ketë parasysh kur vjen puna tek mirëqenia...
SPANJË – Thellohet ngërçi politik pas zgjedhjeve parlamentare

SPANJË – Thellohet ngërçi politik pas zgjedhjeve parlamentare

Bashkim i së djathtës ekstreme, zmbrapsje e socialistëve, kolaps i liberalëve. Skena politike spanjolle u paraqit edhe më kaotike sot, pas zgjedhjeve parlamentare, duke...