Elbasani Sot

Prej tre ditësh e bllokuar, hapet rruga Elbasan –Tiranë

Shëmbja e një masivi shkëmbor bëri që rruga  Elbasan –Tiranë të ishte e bllokuar prej tre ditësh. Por sot ARRSH dhe policia rrugore bëjnë...

ELBASAN/ NJOFTIM i RENDESISHEM PËR STUDENTET E FAKULTETIT EKONOMIK

Njoftohen te gjithe studentet e Fakultetit Ekonomik, te ciklit Bachelor dhe Master, qe brenda muajit Dhjetor te kryejne pagesen e tarifes se studimit per...

Edicioni informativ Dt 10.12.2017

https://www.youtube.com/watch?v=5mZkh8SoXYE https://www.youtube.com/watch?v=yl2JiCu26jA https://www.youtube.com/watch?v=BzC8I6QvRCg https://www.youtube.com/watch?v=RsM3tDxI-KI https://www.youtube.com/watch?v=6xczJNrP-a0 https://www.youtube.com/watch?v=U9wMbsWrwzU

Spanja dhe Portugalia në alarm ”të kuq” për mbërritjen e stuhisë...

Spanja dhe Portugalia kanë aktivizuar sistemet e alarmit për mbërritjen e stuhisë Ana, njoftuan burime që përputhen. Kjo stuhi do të shoqërohet me shira të...

Papa Françesku: Qetësi dhe durim për çështjen e Jeruzalemit

Papa Françesku kërkoi edhe një herë sot qetësi dhe durim nga të gjitha palët, pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, i cili njohu Jeruzalemin...

Gazeta e Almanaku

Almanaku nr 134

Kafja ul rrezikun e infarkteve në zemër

Çdokush mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhasn kafe më shumë në ditë, sipas një...

Parisi s’ka qenë kurrë më afër se sonte në Elbasan

Shfaqja e iniciuar nga Aleanca Franceze  ne Elbasan "Laurette de Paname" i dhuroi një mbrëmje të mrekullueshme publikut elbasanas,  i cili mbushi sallën e...

Stuhi dhe shtërnagata shiu me bubullima përfshijnë Elbasanin

Stuhi dhe shtërngata shiu kanë përfshirë Elbasanin gjatë orëve të para të mbrëmjes. Reshjet janë shoqëruar me bubullima dhe kanë qenë veçanërisht të dendura...

Bllokimi i rrugës Elbasan -Tiranë, flet kreu i ARSH-së

Prej mengjesit te sotem rruga Elbasan -Tirane eshte bllokuar per shkak te rreshqitjes se nje masivi shkembor ne fshatin Mamel. Vete kreu i ARSH-se...

MË TË PËLQYERAT

Ju duhen vetëm hithra dhe limon, si të shpëtoni një herë e mirë nga...

Anemia është një sëmundje që shkaktohet nga mungesa e hekurit ose si shenjë shoqëruese e një problemi tjetër shëndetësor. Simptomat e anemisë përfshijnë lodhjen, rënien...

TURQI – 50 persona hetohen për përhapje paniku pas tërmetit

Zyra e prokurorit të Ankarasë ka hapur një hetim për të paktën 50 persona, të akuzuar për shpërndarje mesazhesh paniku në mediet sociale, në...

GASTRONOMI – Propozohet formula ideale e kafesë

ATSH-ANSA/ – Më pak kafe dhe më pak e imët, e përgatitur me më pak ujë. Kjo është receta ideale për të pasur ekspresin...