Elbasani Sot

Teatri “Skampa”, gjeneratori që po i kthen frymëzimin Elbasanit

Në teatri “Skampa” në Elbasan po shikohet një dyndje e pazakontë me spektatorë. Prej disa ditësh në skenë është venë komedia e trishtë “Babai”,...

Kaja:Masa ndaj ndërtimeve pa leje

Inspektoriati  Ndërtimor Urbanistik Elbasan vazhdon punën me intensitet përsa i përket verifikimit të objekteve të ndërtuara pa leje në Bashkinë Elbasan . Inspektoriati Ndertimor...

PRAG FESTASH, NIS RRITJA E ÇMIMEVE

Ashtu siç ndodh rëndom, pragu i festave sjell edhe rritje të çmimeve në tregun e fruta perimeve. Qytetarët shprehen se çmimet kanë filluar të...

ABUZIME ME SHITJEN E ILAÇEVE VETERINARE

Dhe pse ligji e saksionon se ilacet veterinare duhet të blihen vetëm nga farmacitë veterinare në tregun vendas vazhdojnë të bëhen abuzime duke i...

PRONAT E BASHKËSHORTES, NISHANI MERR 70 MILIONË LEKË

Pasi të gjitha shkallët e gjyqësorit vendosën në favor të familjes së ish-Zonjës së Parë, Odeta Nishani lidhur me truallin ku është ndërtuar kisha...

DËMET NË PYJE, PROKURORIA MBYLL DOSJET

Vera e këtij viti solli në Shqipëri një situatë të pazakontë përsa i përket zjarrvënieve. Vetëm në qarkun e Elbasanit janë regjistruar 110 zjarre...

Shpëtoi mrekullisht drejtuesi i kamionit, ne aksidentin Elbasan-Tiranë.

Një kamion del nga rruga për shkak të lagështirës shpëton mrekullisht drejtuesi pasi mbahet nga barrierat mbrojtëse. Aksidenti është regjistruar  rreth 09:00 në aksin...

Aksident në rrugën Elbasan-Tiranë, kamioni del nga rruga

Moti i keq me reshje shiu i paradites së sotme duket se është bërë shkaktar për një aksident të ndodhur në dalje të tunelit...

Elbasan/Kamioni del nga rruga

Moti i keq me reshje shiu i paradites së sotme duket se është bërë shkaktar për një aksident të ndodhur në dalje të tunelit...

Gramsh, burri denoncon gruan pasi i merr furgonin me force

Gruaja I bën vetëgjygjësinë burrit dhe I merr furgonin, ai e kallëzon në polici. Kjo ngjarje ka ndodhur në Gramsh. Dje u referuan materialet në...

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Tërmeti, Çuci publikon SHIFRAT: 525 pallate të dëmtuara, 6500 persona në çadra

Mbledhja e qeverisë mëngjesin e sotëm ka nisur me fjalën e ministrit Bledi Çuçi, pasi kryeministri Edi Rama do të jetë pjesëmarrës në Samitin...

U shty nga tërmeti, FSHF cakton se kur do luhet java e 14-të e...

Java e 14 e Kategorisë Superiore ishte programuar për tu luajtur këtë fundjavë, por gjendja alarmante në vend pas goditjeve të tërmetit detyroi FSHF...

Shtëpitë me kredi të prekura nga tërmeti do trajtohen me kushte lehtësuese nga bankat

Bankat e nivelit të dytë në vend po shohin mundësinë e trajtimit me kushte lehtësues të disa familjeve që janë prekur më shumë nga...