Elbasani Sot

Në Parkun Kombëtar Shebenik-Jabllanicë, rritet çdo ditë numri i vizitorëve

Vizitorë të shumtë nga Tirana dhe qytete të tjera të vendit, por  dhe  të huaj nga Amerika dhe Europa, vizitojnë  çdo  fundjavë Qendrën e...

PROMOVOHET LIBRI “NJË OFICER FRANCEZ NË BALLKAN”

Në kuadër të muajit të leximit në bilbliotekën publike “Qemal Baholli” është bërë promovimi i librit të Dominique Danguy Deserts. Libri me titullin ‘’Një...

Aksident ne aksin Elbasan – Librazhd

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Xibrakë, Elbasan mesditën e sotme . Një automjet me targa  AA 457 NJ ka dalë nga rruga dhe...

Shqipëria, përparim në përmbushjen e 5 prioriteteve kyçe të anëtarësimit

Shqipëria njohu përparim në përmbushjen e kritereve politike për anëtarësim dhe vazhdimin e progresit përgjithësisht të qëndrueshëm në pesë prioritetet kyçe për hapjen e...

Takohemi për një libër ,në universitetin A.Xhuvani

Në kuadër të fushatës kombëtare të Leximit “Takohemi për një libër“ në universitetin A. Xhuvani është zhvilluar një aktivitet dedikuar leximit. E organizuar nga studentët...

Aktiviteti fizik ,çelësi i një jete të suksesshme.

Ushtrimet fizike ndikojnë në uljen e riskut për sëmundje koronare të zemrës në disa mënyra. Ato ndikojnë drejtëpërsëdrejti në uljen e obezitetit, uljen e tensionit...

Aksident i rende ne Xibrake

Mesditen e sotme ka ndodhur nje aksident i rende ne Xibrake. Nje automjet me targa  AA 457 NJ ka dale nga rruga dhe eshte...

E përditshmja spanjolle: Këto janë 3 arsyet pse Ronaldo dëshiron të...

Midis spekulimeve të vazhdueshme që po e rrethojnë të ardhmen e Cristiano Ronaldos, e përditshmja spanjolle “AS” i ka zbuluar tri arsyet pse asi...

Drejtonte mjetin në gjëndje te dehur ,arrestohet!

Drejton mjetin në gjendje të dehur, arrestohet në flagrancë nga policia Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë arrestimin në...

Në gjimnazin “Kostandin Shpataraku” perfundon sistemi i ngrohjes!

Pas një vjeshte të tejzgjatur dimri tashmë ka mbërritur! Duke qene se Gjinari është një nga zonat  më të ftohta te Elbasanit per nxenesit...

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Janë 700 emra që përfitojnë, por tre Elbasanasit qe do marrin pension suplementar...

1. Durim Urupi 2. Xhevdet Lamçja 3. Bashkim...

Rama në mbledhjen e qeverisë: Programi i rindërtimit nuk do prekë parametrat kryesorë të...

Në mbledhjen e 6 të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit Rama foli se sfida që kanë më përpara është rindërtimi i banesave pa...

‘Masakra e Reçakut është e fabrikuar’, Haradinaj akuza Vuçiçit: Serbia ruan ende mendësinë kriminale...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç i cili tha se masakra e Reçakut në...