E mërkurë,20,Qershor,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Elbasani Sot

ELBASAN/Sejdini i kërkon Manastirliut shërbimin e kimioterapisë në Elbasan(VIDEO)

Kryetari i Bashkisë priti në një takim pune në zyrën e tij Ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me të cilën diskutoi rreth kërkesave dhe...

Bashkia e Elbasanit nis aksionin për mbylljen e subjekteve ...

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë e Elbasanit ka nisur një aksion për mbylljen e të gjitha subjekteve të cilat tregtojnë në mënyrë...

Legjenda e “Malit të Vashës” në Elbasan, simboli i dashurisë së...

Në qytetin e Elbasanit në verilindje të tij, ndodhet një majë mali që quhet “Mali i Vashës”. Në fakt sot është e vështirë të...
Vullnetarët e Kryqit të Kuq dhurojnë gjak!

Vullnetarët e Kryqit të Kuq dhurojnë gjak!

Kanë qenë vullnetarët e Kryqit të Kuq këtë herë, ata të cilët i janë përgjigjur thirrjes për dhurim gjaku.Dukë qenë se kërkesat për gjakë...
Telekom Albania sjell paketen "TRING"

Telekom Albania sjell paketen “TRING”

Duke filluar nga 15 Shkurti  në dyqanet Telekom veç shërbimeve të ndryshme  do të ofrohet edhe paketa TRING satelitore dhe tokësore. Kjo platforme e cila...

Vijojnë punimet në Ujësjellësin e Dorëzit(Vdeo)

Në kuadër të Reformës së Ujit dhe Bashkëqeverisjes me njerëzit, Kryetari i Grupit Parlamentar Taulant Balla dhe Kryetari i Bashkisë së Librazhdit Kastriot Gurra...

Shtrëngohet ligji kundër dhunës ndaj fëmijëve( Video)

Fëmija nuk edukohet me dhumë dhe aq më pak ai do të bindet nëse ju e dhunoni. Por nëse e ndjeni vetën të fortë...

Elbasan/Rritet sensibilizimi i bizneseve për ujin e pijshëm(Video)

  Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve Elbasan vazhdon aksionin përkundrejt të gjithë bizneseve debitore në Bashkinë e Elbasanit. Grupet e prerjeve paralelisht me ato të verifikimeve...
Çiftet festojnë Shën Valentinin

Çiftet festojnë Shën Valentinin!

14 Shkurti është rasti tipik kur festohet një festë që, pavarësisht origjinës së paqartë apo të pasaktësuar nga historia, e forcon traditën çdo vit...

Disa fshatra te bllokuara ne Labinot Mal

Vazhdon puna për pastrimin dhe kriposjen e akseve rurale të cilat janë bllokuar për shkak të dëborës. Aktualisht po punohet për të zhbllokuar fshatrat Benë,...

NA NDIQNI

10,518FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,218AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kush janë tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Athinë, akuzohen për 72 vjedhje

Mediat greke kanë publikuar fotot e tre shqiptarëve të cilët u arratisën mëngjesin e sotme nga qelia e paraburgimit në lagjen “Argjirupi” në Athinë....

Deputeti i Ps-së në gjendje të rëndë shëndetsore, Rama jep lajmin nga Fcb dhe...

Sot Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të trishtueshëm në profilin e tij të Facebook. Rama njofton se deputeti i PS Paulin Sterkaj po...

Rama e cilësoi si sëmundje të beftë, ja çfarë i ndodhi realisht deputetit Stërkaj

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se deputeti i PS Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë pas një “befasie shëndetësore” siç e...

Të shtëna me armë zjarri, 2 të vrarë e 4 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malmos në jug të Suedisë ku dy persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga...

ARIU KËRCËNON FSHATIN, BANORËT TË RREZIKUAR

Banorët e fshatit Xibresh të Elbasanit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa vitesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa...

Duhanpirësit “zbulojnë” vendin sekret, ku mund të blejnë cigare me 70% të çmimit

Duhanpirësit po përdorin një faqe interneti të fshehtë për të blerë pako me cigare me çmime deri në 70 për qind më të ulët...
error: Permbajtje e mbrojtur!