Kronikë

Zbardhet skema e krimit/ Vrasja e dyfishtë për 2 metra tokë...

Dy ditë pas vrasjes së bashkëshortëve Aleko dhe Afërdita Kosta, zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë, e cila tronditi jo...

Vrasësi i çiftit Kosta në gjendje të rëndë

Një ditë pas krimit të dyshtë që tronditi qytetin e Gjirokastrës, policia ka vendosur arrestin në kushtet spitalore për Apostol Kostën. 73 – vjeçari...

Arrestohet në Skoci shqiptari i arratisur që prej vitit 1995

Astrit Picari një 47-vjeçar nga u arrestua në Skoci dhe u ekstradua në Shqipëri, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për një akuzë...

Granata të pa shpërthyera, vrasja në Gjirokastër mund të kishte pasur...

Ngjarja e rëndë e ndodhur këtë të mërkurë në Gjirokastër mund të kishte patur pasoja edhe më tragjike. Tvklan.al ka mësuar detaje të reja për...

Gjendet i pajetë në oborrin e shtëpisë 50 vjeçari, nisin hetimet

Një 50 vjeçar është gjendur i pajetë mëngjesin e sotëm.Policia e Vlorë njofton se ngjarja e rendë është raportuar sot rreth orës 08:00 ku...

Ruçi pret delegacionin e bundestagut: shpresojmë që në 2018-ën të kemi...

Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, duke shprehur mirënjohjen e thellë për mbështetjen e shtetit gjerman për Shqipërinë në...

Serbi – daçiç: i kam kënduar edhe edi ramës sepse kështu...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për këngën që i këndoi Presidentit turk Erdogan. Në një tekst autorial për...

Ikin jahtet për peshkimin

Pas çlirimit të portit të ri të peshkimit nga skafet dhe jahtet luksoze, peshkarexhat kanë nisur zhvendosjen drejt tij duke i dhënë fund një...

“Oriku” shpëton nga mbytja 115 emigrantë sirianë

Ekuipazhi i anijes “Oriku”, si pjesë e forcës detare shqiptare në operacionet e NATO-s në Detin Egje, ka shpëtuar nga mbytja 115 emigrantë nga...

Meta takon kreun e emëruar të Komunës së Preshevës

Kreu i shtetit Ilir Meta është takuar me kryetarin e emëruar të komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi, njëkohësisht dhe kryetari i partisë “Alternativa për...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Greqi, shqiptarët dhunojnë dhe grabisin të moshuarën

Dy shqiptarë në Greqi dyshohet se kanë grabitur një të moshuar, duke i marrë 1300 euro. Mediat greke raportojnë se ngjarja ka ndodhur ditën e...

Java Kombëtare e Ujit, Balluku: Investime për furnizim 24 orë për të gjithë qytetarët

Në kuadër të Javës Kombëtare të Ujit në Shqipëri, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, së bashku me zëvendësministrin, Hantin Bonati dhe kreun...

Ndërhyrjet e huaja për zgjedhjet, miratohet rezoluta

Miratohet në kuvend mes debatesh rezoluta për ndikimet e huaja elektorale. Deputetët, informacione për financimet ruse të disa portaleve mediatike në Shqipëri. Problemi kryesor,...