Kronikë

Turizëm gjatë gjithë vitit

Në Orikum hapet qendra e informimit për vizitorët Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ishte në Radhimë të Vlorës ku u hap një qendër...

Vlorë, Audi në flakë për herë të dytë

Për herë të dytë brenda pak ditësh, një automjeti në Vlorë, pronë e 44-vjeçarit Gëzim Dervishi, i është vënë flaka gjatë natës. Pak ditë më...

Ju mungon vjeshta?! Të hënën fillojnë shirat

Ndërsa jemi zyrtarisht në stinën e vjeshtës, të pakta janë ditët e ftohta dhe me shi të stinës. Duke pasur temperatura mbi 20 gradë...

Dita amerikane, ambasadori Lu në Korçë

Ambasadori amerikan Donald Lu ishte në Korçë, ku festohej Dita amerikane, këtë fundjavë të ngarkuar me ngjarje politike për Tiranën. Marrëdhënia e gjatë e Korçës...

Nis edicioni i 19 i festivalit ndërkombëtar të teatrit (video)

Nis ne teatrin Skampa te Elbasanit Edicioni i 19 i festivalit Nderkombetar te Teatrit Bashkekohor. Me moton “ Zgjim” te ketoj viti, ky festival kerkon...

Gjianari, jo vetem resurse turistike (video)

Gjinari është një ndër pikat turistike më të frekuentuara të Bashkisë Elbasan. Veç bukurive të rralla dhe vlerave të shumta turistike që kjo zonë ka...

Takim letraro-muzikor në librazhd (video)

Autori kosovar Salih Zogiani, promovoi disa nga librat e tij me anektoda "Anektoda shqiptare", në qytetin e Librazhdit. Ishte një takim interesant me vëllezërit kosovarë...

Gjinari, jo vetëm resurse turistike

Gjinari është një ndër pikat turistike më të frekuentuara të Bashkisë Elbasan. Veç bukurive të rralla dhe vlerave të shumta turistike që kjo zonë...

Starton festivali ndërkombetar teatror “skampa 2017”

E gjithë vëmendja e ajkës së artit skenik shqiptar është rikthyer drejt Elbasanit, ku mbrëmjen e djeshme  ngriti  siparin Festivali Ndërkombëtar i Teatrit Bashkëkohor...

Neser starton festivali nderkombetar i teatrit ”skampa” 2017

Fill pas mbylljes se takimit kombetar te orkestres se harqeve ne Taatrin ''Skampa''me 22 Tetor starton Festivali Nderkombtar i Teatrit "SKAMPA" 2017 Edicioni i...

MË TË PËLQYERAT

Ndihma me ekip mjekësor për Italinë, Rama: 30 persona janë vetëm një qiri në...

ATSH/ – Stadiumi ”Air Albania” është më i bukur nga ”Allianz Stadium”, deklaroi kryeministri Edi Rama për gazetën më të madhe sportive italiane ”Gazzetta...

Planeti në paqe! Më pak zhurma dhe ndotje si pasojë e izolimit

Rrugët e qyteteve që dikur gëlonin nga njerëzit, sot janë të boshatisura. Trafiku nëpër autostrada, është në minimum. Dhe gjithmonë e më pak njerëz sheh...

27 raste vetëm sot/ Rama nxjerr videon: Kemi hyrë në zonën e zjarrit, armiku...

Pasi sot u konfirmuan 27 raste të reja me covid19 në vend, kryeministri Edi Rama thotë se kemi hyrë në zonën e zjarrit dhe...