E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kulturë

Bashkëshortja i shpëton jetën futbollistit

Bashkëshortja i shpëton jetën futbollistit

Bashkëshortja i ka shpëtuar jetën mbrojtësit të Cardifit, Sen Morrison. 28-vjeçari po kalonte një moment të tmerrshëm teksa ndihej i dobët fizikisht dhe nuk e...
Flori Mumajesi jep një lajm shumë të rëndësishëm, përlot me fjalët që thotë...

Flori Mumajesi jep një lajm shumë të rëndësishëm, përlot me fjalët...

Pak ditë më parë, këngëtari shumë i dashur i të gjitha moshave, Flori Mumajesi, tha se po mendon të largohet nga muzika E kjo bëri...
Ylli i Formula 1, Jenson Button baba për herë të parë

Ylli i Formula 1, Jenson Button baba për herë të parë

Ylli i Formula 1, Jenson Button do të bëhet baba për herë të parë. Ai njoftoi se e fejuara e tij, modelja Brittny Ward është...
Është djalë, këngëtarja shqiptare zbulon gjininë e fëmijës

Është djalë, këngëtarja shqiptare zbulon gjininë e fëmijës

Gjira Kajtazi pak ditë më parë zbuloi se do të bëhej nënë për herë të parë. Dhe këngëtarja tani ka zbuluar gjininë e fëmijës. Në...

Dua Lipa zbulon ‘rregullat e reja’ për 2019, ja çfarë u...

Dua Lipa e ka nisur me këmbë të mbarë vitin e ri. Këngëtarja me origjinë shqiptare u nominua me dy çmime në Grammy dhe me...
Këta janë aktorët shqiptarë në serialet turke që po "çmendin" vajzat

Këta janë aktorët shqiptarë në serialet turke që po “çmendin” vajzat

Gjatë viteve të fundit, telenovelat turke kanë marrë një vëmendje të madhe në Shqipëri. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë...

Restaurimet dhe mirëmbajtja e ikonave fetare si itinerar i turizmit religjioz

Restaurimet dhe mirëmbajtja e ikonave fetare, si pjesë e trashëgimisë kulturore e cila tregon dhe njëherë në sytë e turistëve se fetë në Shqipëri...

Gati për ta falimentuar! Reperja më e vogël në botë sfidon...

Reperja që u bë e njohur se rrahu nënën e saj, Danielle Bregoli po ngjit majat e suksesit cdo ditë me anë të muzikës....
Muzeu “Onufri” me sistem audio-guidë në katër gjuhë

Muzeu “Onufri” me sistem audio-guidë në katër gjuhë

Muzeu Kombëtar Ikonografik “Onufri” shumë shpejt do të mund të vizitohet përmes sistemit të audio-guidave. Turistët do të kenë shansin të zbulojnë muzeun dhe kryeveprat...
“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!