E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kulturë

I riu nga Librazhdi mesazh prekës nënës, ja del të...

Igers Vangjeli është djali nga qyteti i Librazhdit i cili pasi ka mbaruar shkollën e mësmë “Ibrahim Muça” dhe studimet Universitare në Strugë të...

Ishte shtepi libri… u be shtepi tallavaje…

Nga Rexhep Rada Ishte shtepi libri... u be shtepi tallavaje... Sikur te rinjte te lexonin libra sa 1% te kohes qe kalojne ne kafe dhe festa...

Drejtori model i nje shkolle!

Drejtori i shkollës kishte thirrur në zyrën e tij tre mësues. Me tu ulur, ai u tha:”Ju jeni zgjedhur si mësuesit më të mirë...

Vlerësimi i nxënësit realizohet gjatë tri etapave

Vlerësimi bazohet në: Ç’thonë, ç’shkruajnë dhe ç’bëjnë nxënësit. Nga kjo përcaktohen edhe format kryesore të vlerësimit. Për vlerësimin e njohurive, aftësive dhe sjelljes së...

Historia e berberit nga Cërriku që e duan shumë në qytetin...

Dikur kishte berberhane të vogël në qytetin e Cërrikut. Para disa ditësh, mjeshtri shqiptar i floktarisë, xha Vilson Duka, për vendasit i njohur edhe...

Vajza nga Elbasani Trejsi Sejdini në “Miss Universe” …

18-vjeçarja, mbi 1 e 80 e gjatë, Trejsi Sejdini po përgatitet për të sfiluar mes më të bukurave nga e gjithë bota në garën...

Thesari i humbur i turqve gjendet në Librazhd, shumë pak persona...

Të gjithë kanë dëgjuar për këtë fshat, ndoshta shumë i njohur për shkak të 99-minareve që ka, apo ndoshta për thesaret e shumta që...

Zemra nuk të jep kohë. Ç’duhet të dini për atakun kardiak

Një sulm në zemër ose siç njihet në terma mjekësore infarkt miokardi (MI), është dëmtim i përhershëm i muskujve të zemrës. “Mio” do të...

Efektet dramatike të super hënës së përgjakur në jetën e 12...

Hëna e plotë e 27 korrikut do të jetë veçanërisht magjike kjo sipas astrologëve që e lidhin fenomenin e ditës së nesërme me një...

Këngëtarja shqiptare në zi, humb njeriun më të shtrenjtë!

Për këngëtaren Maja dita e sotme është një nga më të hidhurat. Ajo ka njoftuar përmes një postimi në rrjete sociale se ka humbur vëllain...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!