Kulturë

Turjan Hyska e bën spektaklin si “Portokalli”, Salsano Rrapi nis sulmin...

Shumë shpejt në televizionin “Klan” pritet të nisë spektakli më i ri i humorit, që mban titullin “Klanifornia”. Skenaristi Turjan Hyska ka zbuluar...

Në spital në gjendje të rëndë, postimi i fundit i Muharrem...

Këngëtari i muzikës tallava, Muharrem Ahmeti, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital. Gjithçka si pasojë e një goditje në zemër, çka bën që...

“Kam bërë treshe për të kënaqur burrin”. Aktorja e njohur trondit...

Libri më i ri i shkruar nga aktorja hollivudiane Demi Moore, pritet të dalë së shpejti në treg, dhe të gjithë presin me padurim,...

Ndahet nga jeta ‘Salome

Është ndarë nga jeta në moshën 54 vjeçare aktorja e njohur meksikane Edith Gonzalez. Ajo ishte diagnostikuar tre vite më parë me kancer dhe...

NADIA TUFFA PËRCILLET SOT NË BANESËN E FUNDIT, MIJËRA DUARTROKITJE SHOQËROJNË...

Ka prekur zemrat e gjithë italianëve ndarja e parakohshme nga jeta e gazetares së Le Lene Nadia Tuffa, në moshën 40 vjeçare, pasi vuante...

Këngëtari çmendi shqiptarët me hitin ‘Zemër’, vriten 5 persona dhe 20...

Reperi Abderraouf Derradi, i njohur si Soolking u bë i njohur pë shqiptarët pas bashkëpunmit me Dhurata Dorën. Kënga e tyre 'zemër' u kthye...

Hyri për të shuar një konflikt me armë por përfundoi i...

Hyri për të shuar një konflikt me armë por përfundoi i vrarë. Policia e Vlorës ka arritur të zbardhë brenda disa orësh ngjarjen e...

E dhimbshme! Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

Eshtë ndarë nga jeta këtë të mërkurë regjisori i njohur Gjergj Xhuvani në moshën  56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergj Xhuvani ndërroi jetë...

Ndërron jetë këngëtari shumë i njohur dhe i dashur nga shqiptarët,...

I njohur dhe shumë i dashur edhe nga shqiptarër, këngëtari italian ndërron jetë në moshën 80 vjeçare.Kënga e tij më e njohur ishte ‘Una...

4-vjeçari vuan nga kanceri në veshkë, një shpërndarje nga ju është...

Kërkon ndihmën e shoqërisë 4-vjeçari nga Skenderaj, Hasan Mehmeti, i cili është diagnostikuar me kancer në veshkë. Ndërkaq për trajtimin e kësaj sëmundjeje nevojitet trajtim...

NA NDIQNI

29,962FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
311AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

SHBA: Votimi në Parlament, hap përpara në ringritjen e Gjykatës Kushtetuese

Ambasada e SHBA-së në Tiranë përshëndet votimin sot nga Kuvendi për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Ambasada e SHBA-së thekson se votimi i sotëm i...

Dy të vdekur në Venecia, kërkohet të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Kryetari i Bashkisë së Venezias Luigi Brugnaor kërkon shpallen e gjëndjes së jashtëzakonshme pas situatës dramatike që ka përfshirë qytetin nga reshjet e dendura...

Furtuna lë pa energji fshatrat në qarkun e Elbasanit, OSHEE nis punën për rregullimin...

Moti i keq ka përfshirë edhe qarkun  e Gjirokastrës. Si pasojë e furtunës kanë mbetur pa energji 23 fshatra në të gjithë këtë qark. Konkretisht...