E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kulturë

Martohet princesha japoneze Ayako, heq dorë nga statusi mbretëror

Martohet princesha japoneze Ayako, heq dorë nga statusi mbretëror

Princesha japoneze Ayako është martuar sot në një ceremoni të mbushur plot me rituale në Meiji Shrine të Tokios. Princesha dhe dhëndri Kei Moriya u...

Osteoporoza-sëmundja e kockave , si mund të parandalohet dhe trajtohet

Osteoporoza është një sëmundje gjatë së cilës densiteti i kockës dhe cilësia e saj reduktohet gradualisht duke e bërë atë më të thyeshme. Humbja...
Dua Lipa do performojë në 1-vjetorin e hapjes së muzeut të Luvrit në Abu Dhabi

Dua Lipa do performojë në 1-vjetorin e hapjes së muzeut të...

Dua Lipa do performojë në 1-vjetorin e hapjes së muzeut të artit në Abu Dhabi. Ylli i muzikës pop do të këndojë në një koncert...
Dua Lipa bashkëpunim me legjendën e muzikës italiane

Dua Lipa bashkëpunim me legjendën e muzikës italiane

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa po arrin majat e suksesit në tregun muzikor ndërkombëtar. Pas nxjerrjes në treg të hiteve si 'New Rules', 'IDGAF'...

Këngëtares së famshme i anulohet koncerti, iu shitën vetëm 24 bileta

Këngëtarja e famshme Ashanti mund të ketë 3.8 milionë ndjekës në Instagram apo 1.92 milionë në Twitter, por mesa duket kjo nuk do të...
Adele 'kurorëzohet' për të tretin vit rradhazi, njeriu i famshëm më i pasur në Britani

Adele ‘kurorëzohet’ për të tretin vit rradhazi, njeriu i famshëm më...

Adele është emëruar edhe një herë si njeriu më i famshëm në Mbretërinë e Bashkuar nën moshën 30-vjeç. Këngëtarja ka një pasuri prej  147.5 milionë...
Harry dhe Meghan, të thjeshtë në plazhin australian

Harry dhe Meghan, të thjeshtë në plazhin australian

Princi Harry dhe Meghan hoqën këpucët dhe këmbëzbathur u argëtuan në plazhin “Bondi”, ndërsa vazhdojnë turin e tyre në Australi dhe Zelandën e Re. Duka...

Era Istrefi nuk i ndahet futbollit, ja eventi i rradhës ku...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Era Istrefi po kthehet në emrin më të pëlqyer për të performuar në eventet sportive. Ajo ishte pjesë e...
Këta janë aktorët shqiptarë në serialet turke që po "çmendin" vajzat

Këta janë aktorët shqiptarë në serialet turke që po “çmendin” vajzat

Gjatë viteve të fundit, telenovelat turke kanë marrë një vëmendje të madhe në Shqipëri. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë...
Flori Mumajesi jep një lajm shumë të rëndësishëm, përlot me fjalët që thotë...

Flori Mumajesi jep një lajm shumë të rëndësishëm, përlot me fjalët...

Pak ditë më parë, këngëtari shumë i dashur i të gjitha moshave, Flori Mumajesi, tha se po mendon të largohet nga muzika E kjo bëri...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!