Kulturë

Ymeri: Klani Pronto dhe ai i Isa Mustafës pësuan debakël

Pas numërimit të votave me kusht dhe atyre me post, të cilat konfirmuan fitoren e kandidatëve të Vetëvendosjes në Prishtinë dhe Prizren, kryetari i...

Shqiptarët “harrojnë” librin, të interesuar për ekspozita dhe shfaqje

Shqiptarët kanë qenë më të interesuar për të ndjekur ekspozita dhe shfaqje apo për të vizuar muze më shumë sesa për të lexuar libra....

Izraelitët befasohen nga Thethi: Natyra magjike shqiptare

Mediat izraelite reportazh për Parkun Kombëtar të Thethit Një grup gazetarësh izraelitë kanë realizuar së fundmi një reportazh në fshatin turistik të Thethit. Duke e...

Mjekët japin alarmin: Ky është ushqimi që duhet të largoni menjëherë...

Njerëzit në Amerikë konsumojnë më shumë se 7 miliardë Salçiçe duke e bërë këtë ushqim më të kërkuar. Salçiçet u krijuan për herë të...

Tërshëra, drithi magjik për organizmin tonë

Tërshëra është një produkt që shpesh është përdorur vetëm në raste dobësimi, por në të vërtetë ajo ka një ndikim të madh në lidhje...

Dimri, kura natyrore kundër ftohjes

Mjaltë , propolis, çajra; natyra na dhuron shumë armë për të përballuar sëmundjet nga ftohja në mënyrën më të ëmbël. E vetmja recetë? Pak kohë...

Paloma Faith kryeson klasifikimin britanik me albumin e ri

Paloma Faith ka kryesuar klasifikimit britanik me albumin e saj të 4-t, “The Architect”. Këngëtarit e hitit “Changing” ka shitur mbi 40 mijë kopje, duke...

Zyrat që po eliminojnë barrierat për punësimin e të rinjve

Të rinjtë nga Kavaja e kanë më të lehtë të orientohen drejt formimit profesional apo të gjejnë një vend pune, falë konceptimit të funksionimit...

Jim Carrey flet për betejën me depresionin

Jim Carrey ka folur për betejën e tij të gjatë me depresionin, transmeton Klan Kosova. Aktori 55-vjeçar thotë se për fat të mirë, ai nuk...

Neser mot me vranësira mesatare deri në dendura

Gjate dites se diele, 26 nentor 2017, moti mbi vendin tone parashikohet te jete me vranësira mesatare deri të dendura. Baza e reve të...

NA NDIQNI

29,489FansaPëlqeje
1,017NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Foto/ Nisi të prodhonte proteza për të dëmtuarit e luftës, sot i njohur edhe...

Fadil Shehu prodhon proteza në mënyrë artizanale dhe “punishtja” brenda spitalit të Kukësit, ku me përkushtim i është dedikuar pasionit të tij në ndihmë...

INSTAT: Industria shënoi rritje në prodhim, shitje dhe paga

Industria në vendin tonë ka vijuar ritmet e rritjes përsa i takon shitjeve neto, prodhimit dhe rritjes së pagave për punonjësit. Shifrat zyrtare të Institutit...

Këngëtarja e famshme më e lumtur se kurrë, i tregon “botës” unazën e fejesës

Këngëtarja Katy Perry i dha fund beqarisë në shkurt të këtij viti dhe është shumë e lumtur. Ajo u fejua me të dashurin Orlando...