Kulturë

Ju kujtohet ‘Mimoza Lastica’…Ajo sot është një nga femrat shqiptare më...

E kush nuk e mban mend personazhin aq terheqes te Mimoza Llastices? Vajza e vogel tekanjoze, qe i jep mesim te gjithe femijeve te perkedhelur… Mbase...

Ju paralajmëruam për këtë! “Çmenden” temperaturat! Ja çfarë na rezervon java...

Më herët ju patëm lajmëruar se java e shkuar do të shënonte zyrtarisht fillimin e stinës së dimrit! Dukshëm, temperaturat kanë pësuar një rënie në...

Mjaft më me pastrim kimik, ja si t’i lani palltot e...

Mjaft më me pastrim kimik i cili po iu merr gjithmonë e më tepër lekë. Gjërat më të mira mund t’i bëni vetë dhe...

Së shpejti Princ George do të jetë pjesë në një seriali

Kur bëje fjala tek Princin, mosha nuk ka aspak rëndësi. I vogli i familjes mbretërore Princ George është  gati për të bërë daljen e...

Doza urtësie, për ditën e sotme

Nga Picasso tek Aristoteli, nga Steve Jobs tek Hipokrati, disa thënie vërtetë brilante. Qëllimi i Artit është të fshijë pluhurin e jetës së përditshme nga...

ANALIZA / Si mund të luftohet vërshimi i lajmeve të rreme

Nga  Suzanne Nossel/ Pas përfundimit të sulmit, pretendimet e rreme se masakra e Las Vegas ishte punë e terroristëve të Shtetit Islamik ose kundërshtarëve të...

Politikani ofron 1 milionë paund për ekzekutimin aktores së famshme

Një politikan indian ka ofruar një shpërblim prej 1 milionë pound për këdo që do të arrijë ti presë kokën aktores kryesore dhe drejtorit...

Maila Obama kapet ‘mat’ me djalin misterioz

Maila Obama mesa duket po kalon momente mjaft të këndshme në Havard. Vajza e ish-presidentit Barack Obama është kapur mat duke u puthur me...

Çmimi ‘Hasan Prishtina’ për vitin 2017 i jepet gazetarit Marin Mema

Shoqata për Kthimin e Shqiptarëve të Shprëngulur nga Trojet e Veta, ka marrë vendim që Çmimin “Hasan Prishtina” për vitin 2017 ti ndaj gazetarit Marin...

Shtrenjtohen mallrat “Made in Albania”. Tre mujori i dytë i rriti...

Rritja e kostove të prodhimit kryesisht në industrinë nxjerrëse dhe atë përpunuese, kanë ndikuar në rritjen e përgjithshme të çmimeve të prodhimit në tremujorin...

NA NDIQNI

29,959FansaPëlqeje
1,029NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
300AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Kthehej nga dasma e së bijës, humb jetën në aksident shqiptari

Një aksident tragjik i ndodhur orët e para të së dielës, i mori jetën një shqiptari në Calabri të Italisë. Sipas mediave atje, viktima...

McAllister: Refuzimi i negociatave ditë e keqe për Europën

Pas shtyrjes së fillimit të negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, kryetari i Komisionit për Punët e Jashtme të...

Gruaja kap ‘mat’ burrin në makinë me tjetrën tek ‘Komuna e Parisit’, rrëmben gurin...

Një skenë e rëndë xhelozie ka ndodhur ditën e djeshme tek Komuna e Parisit në Tiranë. Në një video të publikuar nga JOQ Albania, një...