Kulturë

Ikin jahtet për peshkimin

Pas çlirimit të portit të ri të peshkimit nga skafet dhe jahtet luksoze, peshkarexhat kanë nisur zhvendosjen drejt tij duke i dhënë fund një...

“Oriku” shpëton nga mbytja 115 emigrantë sirianë

Ekuipazhi i anijes “Oriku”, si pjesë e forcës detare shqiptare në operacionet e NATO-s në Detin Egje, ka shpëtuar nga mbytja 115 emigrantë nga...

Meta takon kreun e emëruar të Komunës së Preshevës

Kreu i shtetit Ilir Meta është takuar me kryetarin e emëruar të komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi, njëkohësisht dhe kryetari i partisë “Alternativa për...

Turizëm gjatë gjithë vitit

Në Orikum hapet qendra e informimit për vizitorët Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ishte në Radhimë të Vlorës ku u hap një qendër...

Vlorë, Audi në flakë për herë të dytë

Për herë të dytë brenda pak ditësh, një automjeti në Vlorë, pronë e 44-vjeçarit Gëzim Dervishi, i është vënë flaka gjatë natës. Pak ditë më...

Ju mungon vjeshta?! Të hënën fillojnë shirat

Ndërsa jemi zyrtarisht në stinën e vjeshtës, të pakta janë ditët e ftohta dhe me shi të stinës. Duke pasur temperatura mbi 20 gradë...

Dita amerikane, ambasadori Lu në Korçë

Ambasadori amerikan Donald Lu ishte në Korçë, ku festohej Dita amerikane, këtë fundjavë të ngarkuar me ngjarje politike për Tiranën. Marrëdhënia e gjatë e Korçës...

Nis edicioni i 19 i festivalit ndërkombëtar të teatrit (video)

Nis ne teatrin Skampa te Elbasanit Edicioni i 19 i festivalit Nderkombetar te Teatrit Bashkekohor. Me moton “ Zgjim” te ketoj viti, ky festival kerkon...

Gjianari, jo vetem resurse turistike (video)

Gjinari është një ndër pikat turistike më të frekuentuara të Bashkisë Elbasan. Veç bukurive të rralla dhe vlerave të shumta turistike që kjo zonë ka...

Takim letraro-muzikor në librazhd (video)

Autori kosovar Salih Zogiani, promovoi disa nga librat e tij me anektoda "Anektoda shqiptare", në qytetin e Librazhdit. Ishte një takim interesant me vëllezërit kosovarë...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Nga lodhja te temperatura e lartë- 10 simptoma të zakonshme të kancerit

Ajo çka mund të duket në plan të parë si një lodhje e zakonshme sistematike apo humbje e habitshme në peshë mund të jetë...

Shqipëria, vendi i parë europian pa qese plastike më 1 qershor 2020

Direktiva për të shkuar drejt standardeve europiane është Shqipëria vendi i parë europian pa qese plastike më 1 qershor 2020. Nga tryeza ku ambasadorë...

Sëmuret Lady Gaga, anulon performancën në Las Vegas

Lady Gaga ka anuluar performancën e saj në Las Vegas për shkak të bronkitit. Në një postim ku kërkonte falje, këngëtarja njoftoi se është e...