E shtunë,21,Prill,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

I injektuan qetësues për ta kapur, ngordh ariu i rrallë në Itali

I injektuan qetësues për ta kapur, ngordh ariu i rrallë në...

Një park kombëtar në Italinë qendrore po heton ngordhjen e një ariu të rrallë ngjyrë kafe gjatë një operacioni për ta kapur atë. Biologët në...
Shkencëtarët mbesin të habitur nga zbulimi 3 km nën oqean

Shkencëtarët mbesin të habitur nga zbulimi 3 km nën oqean

Një grumbull gjigant i polipropileve femra dhe vezët e tyre janë gjetur në një thellësi që dikur ishte menduar e pamundur gjatë një ekspedite...
Breshkës i thyhet guacka, e "riparojnë" me vida dhe lidhëse

Breshkës i thyhet guacka, e “riparojnë” me vida dhe lidhëse

Teksa përpiqej të shpëtonte nga qeni, një breshkë u rrëzua nga muri. Rrëzimi i kushtoi guackën, e cila u thye në tre vënde, shkruan...
E pabesueshme, çifti bëhet me 14 fëmijë, të gjithë janë djem

E pabesueshme, çifti bëhet me 14 fëmijë, të gjithë janë djem

Një çift nga Kent County me 13 djem ka mirëpritur në jetë një tjetër fëmijë në familje. Jay dhe Kateri Schwandt janë bërë përsëri prindër...
Foshnja 10 ditëshe hyn në histori si 'politikania' më e vogël e Amerikës

Foshnja 10 ditëshe hyn në histori si ‘politikania’ më e vogël...

Senatorja e Illinois, Tammy Duckworth ka marrë foshnjen e saj 10 ditëshe në Dhomën e Lartë të Kongresit amerikan. 50-vjeçarja mbërriti në Kongres me vajzën...

Dhëmbë të zbardhur – konsumoni këto fruta

Dhëmbët e bardhë janë një element shumë i rëndësishëm i bukurisë. Ka shumë mënyra për zbardhjen e tyre, duke filluar nga procedurat mjekësore te dentistët...

Kjo zonë e Shqipërisë ‘noton’ mbi ar

Shqipëria ka një nëntokë të pasur me minerale të shumta. Nxjerrja dhe përpunimi i tyre është një nga aktivitetet kryesore për të cilat kompanitë...
E dinit që Justin Bieber ka një ‘motër’ super seksi?

E dinit që Justin Bieber ka një ‘motër’ super seksi?

Ylli i popit amerikan, Justin Bieber ka shkaktuar shumë të qeshura me fotomontazhin që ka publikuar në llogarinë e tij personale në Instagram. “Ju të...
Ministria merr vendim për macet!

Ministria merr vendim për macet!

Macet në Rusi mund të marrin "frymë lirisht" dhe të shkojnë nga të duan pa pasur pengesa të tilla si muret e betonit. Ministria...
15 milionë dollarë....për të fjetur me peshqit!

15 milionë dollarë….për të fjetur me peshqit!

Mysafirët në Conrad Maldives Rangali Island së shpejti do të kenë mundësinë të flenë me peshqit. Kjo për shkak se vendpushimi i hapur po hap...

NA NDIQNI

10,233FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
66NdjekësitNdjek
1,053AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

300 TË PASTREHË NË CERRIK, BANESAT SOCIALE MUNGOJNË

300 TË PASTREHË NË CERRIK, BANESAT SOCIALE MUNGOJNË (VIDEO)

Në qytetin e Cërrikut nuk ka banesa sociale për shtresat në nevojë. Edhe pse në këtë qytet numërohen rreth 300 të pastrehë për ta...

Aksident i rëndë pranë tunelit Elbasan-Tiranë, 2 persona të shtrirë në asfalt

Një aksident i rëndë ka ndodhur ka në hyrje të tunelit Elbasan-Tiranë. Udhëtarë kanë njoftuar se një BENZ ka dalë dalë nga rruga gati për të...

AKSIDENT NË METALURGJI, KALIMTARJA NË GJENDJE TË RËNDË

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e së premtes në aksin Elbasan Metalurgji ku një kalimtare është përplasur nga një mjet tip seat...

Shqipëria fiton çmimin e parë në panairin “Trashëgimia kulturore e kombeve”, i zhvilluar nga...

Studentët shqiptarë përfaqësuan denjësisht Shqipërinë e kulturës, traditës dhe vlerave. Ky çmim erdhi si një kurorëzim për mundin, sakrificën dhe dashurinë që studentët shqiptarë demonstruan...
TRANSFORMIMI I BELSHIT, NXIT TURIZMIN

TRANSFORMIMI I BELSHIT, NXIT TURIZMIN (VIDEO)

Qyteti i Belshit është ndër të rrallët qytete në vend që nuk ka një vend akomodimi. Askush nuk ka guxuar të investojë në hotele...
error: Permbajtje e mbrojtur!