E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

Ja pse duhet të hani ullinj çdo ditë

Ja pse duhet të hani ullinj çdo ditë

Ullinjtë klasifikohen si fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkat. Ullinjtë e gjelbër mblidhen në fillim të sezonit të vjeshtës...
Bëhuni gati, nesër Hëna e përgjakur, ja ora kur mund të shihet në Shqipëri

Bëhuni gati, nesër Hëna e përgjakur, ja ora kur mund të...

Më 21 janar 2019 pritet të shfaqet në qiell “Super hëna e përgjakur”. Eklipsi i Hënës do të jetë i dukshëm në Shqipëri në...
Kur aplikojmë për punë, më mirë të dorëzojmë një CV me 1 apo 2 faqe?

Kur aplikojmë për punë, më mirë të dorëzojmë një CV me...

Shumë mendojnë se përmbledhja e eksperiencës profesionale në një faqe jetëshkrim (CV) është ideale. Por një kërkim i ri nga “ResumeGo”ka dalë në konkluzionin...
Shkencëtarët e Harvardit shokojnë njerëzimin: UFO-t na kanë gjetur, tani do na ...

Shkencëtarët e Harvardit shokojnë njerëzimin: UFO-t na kanë gjetur, tani do...

Më 19 tetor të vitit 2017, astronomët e Universitetit të Harvardit pikasën një objekt të çuditshëm që udhëtonte në sistemin tonë diellor. Ata e...
Së shpejti makinat me ujë: me 5 litra bëjnë 5 mijë kilometra

Së shpejti makinat me ujë: me 5 litra bëjnë 5 mijë...

Një ide revolucionare për mbarë botën e automjeteve, e cila është vënë në praktikë nga inxhinieri puljez Lorenzo Enrico. Qëllimi i tij është të mendojë...

MJEKËSI – Më pak mish dhe më shumë arra për shëndetin...

Si të ushqehen shëndetshëm 10 miliardë banorë deri në 2050 pa cënuar planetin? ”Duke përgjysmuar konsumin botëror të mishit të kuq dhe sheqerit dhe duke...

Ushqimet që e rrisin rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet e zemrës zakonisht shkaktohen nga ndonjë sëmundje koronare e zemrës. Kjo zakonisht ndodh kur arteret koronare, enët e gjakut të cilat e furnizojnë...

Si u krijua legjenda e tabelës Ouija, komunikimi me shpirtrat

Mund ta keni dëgjuar ose shikuar në filma horror. Ouija është lojë ku sipas thënieve të mundëson të flasësh me njerëzit e vdekur. Tabela Ouija,...

Këto shenja në këmbë janë si ‘alarm’.Ja çfarë tregojnë për shëndetin

Shëndeti i këmbës lihet pas dore nga shumë njerëz. Ne kujtojmë se këmbët tona janë të shëndetshme derisa shfaqen problemet e para. Nëse këto mund...

Ja në sa vende mund të udhëtohet pa vizë me një...

Shqipëria renditet në vendin e 50-të në listën e vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin, sipas renditjes së Indeksit...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!