E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

Shkencëtarët e Harvardit shokojnë njerëzimin: UFO-t na kanë gjetur, tani do na ...

Shkencëtarët e Harvardit shokojnë njerëzimin: UFO-t na kanë gjetur, tani do...

Më 19 tetor të vitit 2017, astronomët e Universitetit të Harvardit pikasën një objekt të çuditshëm që udhëtonte në sistemin tonë diellor. Ata e...
Bëhuni gati, nesër Hëna e përgjakur, ja ora kur mund të shihet në Shqipëri

Bëhuni gati, nesër Hëna e përgjakur, ja ora kur mund të...

Më 21 janar 2019 pritet të shfaqet në qiell “Super hëna e përgjakur”. Eklipsi i Hënës do të jetë i dukshëm në Shqipëri në...
Ja pse duhet të hani ullinj çdo ditë

Ja pse duhet të hani ullinj çdo ditë

Ullinjtë klasifikohen si fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkat. Ullinjtë e gjelbër mblidhen në fillim të sezonit të vjeshtës...

Rekord, kush është profesioni që Shqipëria mban kampion

Nuk është rastësi që në qytetet kryesore të vendit, farmacitë mund t’i gjesh në çdo cep, shpesh edhe ngjitur me njëra-tjetrën. Shqipëria renditet ndër vendet...

Replika e Rudina Magjistarit ndaj Tunës dhe Ermal Mamaqit

Moderatorja Rudina Magjistari i është përgjigjur deklaratës së këngëtares Tuna Sejdiu e cila është shprehur se nuk do të shkonte asnjëherë, sa të kishte...
Telekomanda e Playstation që kushton 12 mijë euro

Telekomanda e Playstation që kushton 12 mijë euro

Dëshironi një telekomandë për PS4 tuaj që të dallohet nga masa? Bëni gati kartën e kreditit, sepse telekomanda e krijuar nga Brikk bën vërtet dallimin. Kompania,...

Ushqimet që e rrisin rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet e zemrës zakonisht shkaktohen nga ndonjë sëmundje koronare e zemrës. Kjo zakonisht ndodh kur arteret koronare, enët e gjakut të cilat e furnizojnë...

MJEKËSI – Më pak mish dhe më shumë arra për shëndetin...

Si të ushqehen shëndetshëm 10 miliardë banorë deri në 2050 pa cënuar planetin? ”Duke përgjysmuar konsumin botëror të mishit të kuq dhe sheqerit dhe duke...

Stuhia 15 minutëshe që zhduku një qytet të tërë

Në vitin e largët, 1674, një stuhi misterioze e shkatërroi një qytet të tërë. U nevojitën vetëm disa minuta që të shkaktohej një dëm...

Si u krijua legjenda e tabelës Ouija, komunikimi me shpirtrat

Mund ta keni dëgjuar ose shikuar në filma horror. Ouija është lojë ku sipas thënieve të mundëson të flasësh me njerëzit e vdekur. Tabela Ouija,...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!