Kuriozitete

I vidhet ‘Lamborghini’ në Francë, supermakina gjendet në Poloni falë rrjetit...

Një milioner arab arriti të gjente makinën e vjedhur falë rrjetit social, pasi kishte paguar një kompani që merret me transportin e makinave për...

Çfarë ndodhë nëse mbani shumë urinën? Nuk është edhe aq gjë...

Në shumicën e rasteve mbajtja e urinës nuk do të jetë rrezik për jetën, mirëpo nëse veproni kështu shpesh dhe çdo ditë, me siguri...

Parashikimet e ‘Gjyshe Vangës’ për vitin 2018, një fuqi e madhe...

Vangelia Pandeva Dimitrova, (31 janar 1911 – 11 gusht 1996), e njohur  si Gjyshja Vanga, ishte një femër e pashkolluar, e verbër, e cila...

‘Dështon’ Google! Biznesmeni fiton gjyqin për të zhdukur informacionet që e...

Një biznesmen që lufton për "të drejtën për t'u harruar" ka fituar një seancë të Gjykatës së Lartë në Mbretërinë e Bashkuar kundër Google. Ai...
Ngordh breshka e rrallë në moshën 90-vjeçare

Ngordh breshka e rrallë në moshën 90-vjeçare

Një nga breshkat më të rralla në botë ka ngordhur në Kinë, duke lënë pas vetëm tre të llojit të saj. I njohur si “Rafetus...

Është mrekulli që ky peshkaqen është ende gjallë dhe një mesazh...

Duke udhëtuar nëpër ujërat e qarta të Detit të Kuq, është mrekulli që ky peshkaqen madhështor është ende gjallë. Prej vitesh, një material plastik i...

Këto ushqime luftojnë alergjinë

Në rastet kur ju ka zënë alergjia keni menduar se simptomat do të zhduken pa ilaçe, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur? Janë...

TEKNOLOGJI – Mbyllet Google Plus

Google Plus mbylli dyert e tij, të hapura që prej vitit 2011. Google i kishte njoftuar përdoruesit për të ruajtur fotot, videot dhe faqet e...

Pse vendosin spanjollët shishe uji tek pragu i derës?

Çdo shtet është unik jo vetëm nga historia, kultura, peisazhet, por edhe nga disa bestytni lokale të cilat mund të jenë shumë intriguese për...

Sipas një studimi prindërit duhet të komunikojnë me fëmijën prej momentit...

Biseda mbaron shpejt kur flasim me një të porsalindur. Ata nuk thonë asgjë mbrapa. Ata nuk do të rënkojnë kur t'u thoni se do të bjerë...

NA NDIQNI

29,963FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
310AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Destinacionet e “Air Albania” rritet numri i udhëtarëve, 52019 me fluturimet charter në shtator

Fluturimet charter në muajin shtator të këtij viti zotëruan 15% të tregut. Referuar të dhënave zyrtare të Autoritetit të Aviacionit Civil nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë...

Sandër Lleshaj shkoi vet në Siri, dalin detajet ‘sekrete’ të operacionit të shpëtimit të...

Detaje të reja kanë dal nga operacioni i shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS. Mësohet se gjithçka nisi...

Helmoi vjehrrën, 32 vite burg për Marjana Çmetën

Gjykata dënoi me 32 vjet burg Marjana Çmetën për helmimin e vjehrrës së saMarjana Çmeta helmoi dy vjet më parë vjehrrën e saj Lirie...