E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

Targa më e shtrenjtë në botë del në shitje, ja sa kushton

Targa më e shtrenjtë në botë del në shitje, ja sa...

Targa më e shtrenjtë në botë ‘F1’ që e shohim shpesh në reklamat e makinave luksoze është në treg për 14.4 milionë paund. Pronari i...

Patatja e kuqe e fushave të Divjakës, vlerat e fuqishme të...

Të mençur, punëtor e të zotë, fermerët e Divjakës po kapërcejnë traditën e kultivimit të prodhimeve tipike bujqësore shqiptare duke e zgjeruar atë me...
23 shqiptarë kërkuan vjet patentën për shpikjen

23 shqiptarë kërkuan vjet patentën për shpikjen

Në vitin 2016  janë aplikuar 23 kërkesa për patenta mbi shpikjet dhe 4 për modele përdorimi. Të gjitha aplikimet janë depozituar nga individë, nga të...
Njihuni me robotin që prodhon karrige për 9 minuta

Njihuni me robotin që prodhon karrige për 9 minuta

'Limitet' e një roboti u testuan duke e vënë në provë për prodhimin e një karrigeje. Shkencëtarët në Universitetin Teknologjik Nanyang, Singapor treguan se robotët...
Zbulon emrat e vendeve më depresive në botë?

Zbulon emrat e vendeve më depresive në botë?

Adresa e Instagramit 'Typogrophies Sad' emrat e vendeve më depresive në botë. Ndërsa kërkonte diçka në Google Maps, Damien Rudd u përball me Malin e...
Festivali i akullit në Kinë, hap dyert bota magjike

Festivali i akullit në Kinë, hap dyert bota magjike

Qyteti i famshëm i akullit në Kinë, Harbin, hapi dyert për vizitorë nga e gjithë bota të premten, kur nisi festivali ndërkombëtar i borës...

Buzëkuqët “dashuria e çmendur”e grave për sezonin e ftohtë

Më në fund u kthye në modë buzëkuqi i kuq, i preferuari i çdo gruaje! Një ngjyrë që i shkon të gjithave, mjafton të...
Të shpërndash dijen me dy gomerë

Të shpërndash dijen me dy gomerë

Luis Soriano ishte një mësues spanjoll në La Gloria Colombia. I shqetësuar se studentët e tij nuk kishin qasje ndaj librave në shtëpi vendosi...
Paralajmërimi i frikshëm i NASA/ Një asteroid po vjen drejt nesh

Paralajmërimi i frikshëm i NASA/ Një asteroid po vjen drejt nesh

Një trup qiellor dy herë me i madh se ‘Big Ben’ i Londrës mund të përplaset në Tokë me forcën e një bombe bërthamore. Paralajmërimi...
Shpikja e re për policët, syze që identifikojnë kriminelët

Shpikja e re për policët, syze që identifikojnë kriminelët

Policia e Kinës ka një armë të re në arsenalin e mbikëqyrjes, syze dielli me njohje të brendshme të fytyrës. Sipas njoftimeve nga mdiat lokale,...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!