E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

ZBULOHET QYTETI I NËNDHESHËM I NDËRTUAR 3 MIJË VJET MË PARË

Një qytet i ndërtuar 3 mijë vjet më parë në thellësinë 75 metra, ku mund të jetonin deri në 20.000 banorë është zbuluar në...

Arabia Saudite jep 1 miliardë dollarë për argëtim hapësinor

Qeveria saudite ka investuar 1 miliard dollarë në ndërmarrjet britanike Virgin Group të Richard Branson . Kontrata është përshkruar si “partneritet i fluturimit në hapësirë,...

Jeni mbipeshë? Humbja e 1 kg në peshë shton jetën për...

Mund të jetojmë më gjatë duke u ushtruar më gjatë dhe duke mbajtur trupin në peshë adekuate. Është ky zbulimi i shkencëtarëve. Studimi dhe ushtrimet...

Risia nga Instagram, lejon deri në dy persona t’u bashkohen videove...

Instagram do të përmirësojë edhe më tej shërbimin e transmetimeve live për 800 milionë përdoruesit me një veçori të re, e cila do ti...

Pasuria marramendëse dhe jeta e thjeshtë e Mark Zuckerberg

Themeluesi i rrjetit social më të madh  botë, Facebook, Mark Zuckerberg sot  numëron  një vlerë neto prej 74 miliardë dollarësh. Sipas Indeksit të miliarderëve të Bloomberg,...

Ilaç për të humbur peshë

Mesatarisht, njeriu humb 5 kg për një periudhë 12 javëshe pasi merr dozën ditore të semaglutide, një përbërës që aktualisht po studiohet si trajtim...

Parisi është qyteti më elegant në botë sipas një vlerësimi të...

Kryeqyteti francez renditet në krye të 100 vendeve më të kulturuara me Londrën që ka qenë gjithmonë në krye të vendeve më me stil. Në...

Tatuazhi që kontrollon shëndetin tuaj

Një tatuazh elektronik është krijuar me grafene, një material shumë i hollë që është 200 herë më i fortë se celiku dhe mund të...

Amerika do të prodhojë energji nga xhamat e dritareve dhe makinave

Panelet diellore transparente së shpejti mund të përdoren edhe si dritare në makina apo shtëpi, të cilat njëkohësisht do shërbejnë edhe si gjenerim i...

Tani mund të konsumoni alkool, krijohet përbërja që mbron mëlçinë

Nuk është më sekret të thuash se alkooli nuk është i shëndetshëm, sidomos kur bëhet fjalë për jetëgjatësi. Një studiuese nga India ka krijuar një...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!