Kuriozitete

Funksionet sekrete të celularëve pa të cilat nuk mund të jetoni,...

Smarphonët kanë arritur që të pushtojnë tregun dhe përditshmërinë tonë dhe disa prej opsioneve të tyre na e bëjnë jetën më të lehtë. Megjithatë ka...

Parashikimet e ‘Gjyshe Vangës’ për vitin 2018, një fuqi e madhe...

Vangelia Pandeva Dimitrova, (31 janar 1911 – 11 gusht 1996), e njohur  si Gjyshja Vanga, ishte një femër e pashkolluar, e verbër, e cila...

Ja çfarë duhet të bëni për një fytyrë perfekte

1 – Maska fytyre Moti i ftohtë dhe nivelet e ulëta të lagështisë rezultojnë në ajër të thatë, i cili pastaj vjedh lagështinë duke e...

Zyra për Mbrojtjen nga Rrezatimet mbështet fuqishëm udhëzimet e Departamentit të Shëndetit Publik të Kalifornisë sesi të zvogëlojmë ekspozimet ndaj energjisë së radiofrekuencave, në...

Kanella, një erëz kundër problemeve kardiake

Kanella është një erëz shumë e vjetër dhe e çmuar. Vlerat shëndetësore të saj janë befasuese. Ajo  përmban shumë oksidantë  të  fuqishëm  siç është polifenoli....

Pasi të shihni këtë, ju kurrë nuk do të hedhni një...

Si shumë gjëra të tjera, mund të jetë me vlerë të mendoni dy herë përpara se të hidhni rripin tuaj të ardhshëm të përdorur...

4 misteret që po tronditin botën

Gjatë Luftës civile, shumë amerikanë ishin drejtuar nga Perëndimi, larg fushëbetejave. Nëse ata kalonin nëpër Kanzas dhe qëndronin në bujtinën e udhëhequr nga klani...

Si do të jetë dita e Krishtlindjes për secilën nga shenjat...

Dashi Jupiteri dhe Urani do ju ndihmojnë të merrni vendimet e rëndësishme. Janë tepër të kujdesshëm gjatë periudhës së Krishtlindjeve, sidomos nëse keni planifikuar një...

Çfarë domethënie kanë shkronjat ‘AMG’ ?

AMG është divizion i performancave të larta në automjetet Merecedes-Benz. AMG angazhon në mënyrë të pavarur inxhinierë, prodhon dhe personalizon automjete të Benz-it. Modelet AMG zakonisht...

Shkenca tregon përse prerjet me letër shkaktojnë dhimbje të tmerrshme

Prerjet me letër janë ndër gjërat më të këqija që mund t’i ndodhin një qenie njerëzore, por përse këto prerje të vogla shkaktojnë dhimbje...

NA NDIQNI

29,323FansaPëlqeje
1,018NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

ZYRTARE/ Juventusi zgjedh trajnerin e ri dhe është … Maurizio Sarri

Maurizio Sarri është konfirmuar si trajner i ri i skuadrës kampionë të Serie A, Juventus. Prej disa javësh është folur për një kalim të trajnerit...

Shtetet që nuk kanë ushtri

Disa shtetet nuk kanë ushtri dhe sigurinë ua garantojnë shtetet e tjera. Disa e kanë hequr ushtrinë për shkak të përplasjeve civile që kanë...

Arrestohen në Tiranë dy persona, mbanin armë zjarri pa leje

Plani i masave për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri ka bërë që gjatë 24 orëve të fundit të bien në pranga...