E diel,20,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

Studimi/ Zbulohet lidhja mes kafesë së hidhur dhe psikopatisë

Nëse je ndonjë nga ata persona që pëlqejnë kafen pa sheqer dhe në përgjithësi ju pëlqen shija e hidhur, mund ta keni shpirtin të...
Ndodh në Kinë. gruaja humb dëgjimin vetëm për zërin e meshkujve

Ndodh në Kinë. gruaja humb dëgjimin vetëm për zërin e meshkujve

Një grua në Kinë është diagnostikuar kohët e fundit me një gjendje të rrallë. Ajo arrin të dëgjojë vetëm zërin e femrave dhe jo...
Fundi i botës? Ja çfarë thotë bibla për fenomenin që pritet të ndodhë në 21 Janar në Tokë

Fundi i botës? Ja çfarë thotë bibla për fenomenin që pritet...

Ndërmjet 21 dhe 22 janarit një shkëlqim misterioz i kuq do të ndriçojë qiellin për rreth tre orë. i parë hënor i vitit do...

Misteret e statujave prej guri; Ekspertët e zbulojnë në Ishullin e...

Figurat gjigante prej guri të Ishullit të Pashkëve i kanë intriguar prej kohesh eksploruesit dhe kërkuesit, por ekspertët tani besojnë se kanë arritur të...
Lamtumirë këtyre ushqimeve pas moshës 30 vjeçare

Lamtumirë këtyre ushqimeve pas moshës 30 vjeçare

Ushqimi i tepërt shkakton sëmundje në çdo moshë, por pasi të kalojmë të 30-tat trupat tanë bëhen në mënyrë progresive më pak të aftë...
Lajme të mira, rinoceronti i bardhë mund të mbijetojë

Lajme të mira, rinoceronti i bardhë mund të mbijetojë

Mund të ketë vetëm dy rinocerontë të bardhë veriorë të mbetur gjallë, por shkencëtarët thonë se ka ende shpresa që t'i mbajnë gjallë kafshët...
Tregu i brendshëm dominohet nga prodhimi bujqësor vendas

Tregu i brendshëm dominohet nga prodhimi bujqësor vendas

Mbi 240 mijë ferma, ose më shumë se dy të tretat e totalit të fermave në Shqipëri prodhojnë perime të freskëta. Agjencia për Zhvillimin Bujqësor...
Studimi, pinguinët janë krijesa besnike të partnerit

Studimi, pinguinët janë krijesa besnike të partnerit

Shkencëtarët mendojnë se një lloj i pinguinëve që gjendet në brigjet e Amerikës së Jugut janë midis çifteve më besnikë në mbretërinë e kafshëve,...

Prezantohet Redmi Note 7 me kamer 48 MP

Lei Jun, shef ekzekutiv i Xiaomit, ka prezantuar sot telefonin e ri Redmi Note 7, raporton GSMArena. Ky telefon ka kamerë prej 48 megapiksel me...
Vijnë 'makinat me këmbë' nga Hyundai

Vijnë ‘makinat me këmbë’ nga Hyundai (VIDEO)

Mund të mos kemi akoma makina fluturuese, por Hyundai  ka ndërtuar më në fund një automjet që mund të 'ecë'. 'Makina me këmbë' është projektuar...

NA NDIQNI

20,524FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!