Kuriozitete

Si ia bëjnë që duken gjithmonë elegante dukeshat? Sepse pijnë të...

Po njësoj si Mbretëresha Elizabeth edhe dukeshat Kate Middleton dhe Meghan Markle preferojnë të njëjtin çaj. Anglia është vendi i mbretërve dhe i çajit. Çaji...

Ankthi është kudo në rritje: Ja cilat janë 7 hapat për...

Nga Jelena Kecmanovic Çrregullimet e ankthit, janë grupi më i zakonshëm i çrregullimeve psikologjike. Rreth 19 për qind e popullsisë amerikane, vuan çdo vit nga...

Vitamina C ul rrezikun e prekjes nga sëmundjet e zemrës

Limoni përmban një sasi të madhe të vitaminës C, e cila është shumë e dobishme për trupin tonë. Madje sipas ‘Healthline’ në një limon...

Mos e ndani limonin nga dieta. Zemra do ju “falënderojë”

Limoni përmban një sasi të madhe të vitaminës C, e cila është shumë e dobishme për trupin tonë. Madje sipas ‘Healthline’ në një limon...

Drama që iu shkakton dashuria këtyre peshqve

Njerëzit nuk janë specia e vetme , ku gjendja mendore preket nga humbja e të dashurit të tyre. Kjo ndodh edhe tek një lloj...

Gjendet koka e paprekur e një ujku të epokës së akullnajave

Shkencëtarët kanë zbuluar kokën e një ujku të madh të epokës së akullnajave. Kafsha e egër ka ende dhëmbë dhe lëkura është e mbuluar...

A ishte Shekspiri një grua?

Nga Elizabet Uinkler Dyshimet nëse Uilliam Shekspir, i ka shkruar vërtetë veprat që njihen ende sot si të tijat, janë aq të vjetra sa edhe...

Thuaj fjalën magjike: Nga vjen origjina e termit “Abracadabra!”

Fjalët magjike, përdoren shpesh nga magjistarët, kur janë duke kryer truket e tyre magjike në skenë. Dhe një nga termat e tyre më të...

Largojeni yndyrën në gjak, me këto metoda të thjeshta

Niveli i lartë i yndyrave në gjak rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe rezistencën ndaj insulinës. Nëse niveli i yndyrave është mbi 200 mg/dl...

Çfarë shije kanë bananet blu?

Bananet janë një frut me shumë veti dhe gjithashtu shumë të preferuara. Por ekziston një lloj i veçantë banane që do ju bëjë shumë...

NA NDIQNI

29,322FansaPëlqeje
1,018NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Portali “Mësues për Shqipërinë”, rritje të cilësisë së mësimdhënies dhe punësimit në bazë të...

“Kemi 7200 aplikime në portalin “Mësues për Shqipërinë” që është numër shumë i mirë për të patur mundësinë për të zgjedhur mësuesit më të...

Rriten tensionet, SHBA akuzon Iranin për shpërthimin e anijeve

Dy anije cisterne kanë shpërthyer në gjirin e Omanit, fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka viktima. Ndërkohë në lidhje me këtë shpërthim sekretari amerikan i Shtetit,...

Jackie Chan nga artet marciale në muzikë

Ylli i arteve marciale, aktori i famshëm Jackie Chan rezulton se është edhe një këngëtar i zoti. Ai ishte së fundmi në Tajvan për të...