E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Kuriozitete

Lamtumirë këtyre ushqimeve pas moshës 30 vjeçare

Lamtumirë këtyre ushqimeve pas moshës 30 vjeçare

Ushqimi i tepërt shkakton sëmundje në çdo moshë, por pasi të kalojmë të 30-tat trupat tanë bëhen në mënyrë progresive më pak të aftë...
Lajme të mira, rinoceronti i bardhë mund të mbijetojë

Lajme të mira, rinoceronti i bardhë mund të mbijetojë

Mund të ketë vetëm dy rinocerontë të bardhë veriorë të mbetur gjallë, por shkencëtarët thonë se ka ende shpresa që t'i mbajnë gjallë kafshët...
Tregu i brendshëm dominohet nga prodhimi bujqësor vendas

Tregu i brendshëm dominohet nga prodhimi bujqësor vendas

Mbi 240 mijë ferma, ose më shumë se dy të tretat e totalit të fermave në Shqipëri prodhojnë perime të freskëta. Agjencia për Zhvillimin Bujqësor...
Studimi, pinguinët janë krijesa besnike të partnerit

Studimi, pinguinët janë krijesa besnike të partnerit

Shkencëtarët mendojnë se një lloj i pinguinëve që gjendet në brigjet e Amerikës së Jugut janë midis çifteve më besnikë në mbretërinë e kafshëve,...

Prezantohet Redmi Note 7 me kamer 48 MP

Lei Jun, shef ekzekutiv i Xiaomit, ka prezantuar sot telefonin e ri Redmi Note 7, raporton GSMArena. Ky telefon ka kamerë prej 48 megapiksel me...
Vijnë 'makinat me këmbë' nga Hyundai

Vijnë ‘makinat me këmbë’ nga Hyundai (VIDEO)

Mund të mos kemi akoma makina fluturuese, por Hyundai  ka ndërtuar më në fund një automjet që mund të 'ecë'. 'Makina me këmbë' është projektuar...
Shikoni sa kushton prerja e flokëve nëpër botë

Shikoni sa kushton prerja e flokëve nëpër botë

Prerja e flokëve është një art më vete dhe që kërkon shumë aftësi. Normalisht rrjeti ka ndikuar që shumë profesionistë të tregojnë modelet e...
Këto tre gjëra nuk duhet t’i bëni pas orës 21:00

Këto tre gjëra nuk duhet t’i bëni pas orës 21:00

Mjekët japin 3 këshilla që duhet ti vini në zbatim pas orës 21:00 për një shëndet më të mirë. 1. Nuk duhet të pini cigareHulumtimet...

Lind viçi me një sy

Një viç, i lindur me një sy po adhurohet si Zot në lindje të Indisë. I vogli, pamja e së cilit ka ardhur si...
Leximi duhet të jetë prioritet, e thotë edhe shkenca

Leximi duhet të jetë prioritet, e thotë edhe shkenca

Më shumë se 25% e amerikanëve të rritur e kanë pranuar se nuk e kanë lexuar as edhe një pjesë të vetme të një...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!