Kuriozitete

Tani mund të konsumoni alkool, krijohet përbërja që mbron mëlçinë

Nuk është më sekret të thuash se alkooli nuk është i shëndetshëm, sidomos kur bëhet fjalë për jetëgjatësi. Një studiuese nga India ka krijuar një...

Adoleshentja bie nga anija, sulmohet nga peshkaqeni

Një adoleshente i ka shpëtuar një sulmi të tmerrshëm nga peshkaqeni pasi u hodh nga një kanoe në det. Grabitqari rreth 4.5 metra e kishte...

Shpenzonte 3 mijë dollarë për çokollata, humb 52 kg vetëm me...

Nëna e dy fëmijëve që shpenzonte rreth 3 mijë dollarë në vit për të blerë cokollata ka arritur të humbë 52 kg. Charmaine Brooks ishte...

“Sekreti i lumturisë” së Ajnshtajnit shitet 1.5 milionë dollarë

Shënimi i fizikantit Albert Ajnshtajn për një jetë të lumtur është shitur për 1.5 milionë dollarë në një ankand në Jeruzalem. I njohur gjithashtu...

Sondazh, më shumë se gjysma e femrave ngacmohen seksualisht në punë

Më shumë se gjysma e femrave në Britani dhe 1/5 e meshkujve ngacmohen seksualisht në punë, sipas një sondazhi të BBC. Një prej vajzave që...

Mikroçipi i parë del në ankand për 600 mijë dollarë

Mikoriçipi i parë i krijuar, që tani përdoret për pajisje të ndryshme teknologjike do të shitet në ankand për 600 mijë dollarë. Para 60 vjetorit...

Hedh me gjakftohtësi gruan në shinat e trenit

Kamerat e sigurisë kanë kapur një person që me qetësi shtynë në hekurudhë një grua, ndërsa largohet me gjakftohtësi. Incidenti, që u shpërnda gjerësisht në...

Ruçi pret delegacionin e bundestagut: shpresojmë që në 2018-ën të kemi...

Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, duke shprehur mirënjohjen e thellë për mbështetjen e shtetit gjerman për Shqipërinë në...

Serbi – daçiç: i kam kënduar edhe edi ramës sepse kështu...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për këngën që i këndoi Presidentit turk Erdogan. Në një tekst autorial për...

Ikin jahtet për peshkimin

Pas çlirimit të portit të ri të peshkimit nga skafet dhe jahtet luksoze, peshkarexhat kanë nisur zhvendosjen drejt tij duke i dhënë fund një...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

GJERMANI – Maas: Njoftimi i presidentit Rohani, i papranueshëm

GJERMANI – Maas: Njoftimi i presidentit Rohani, i papranueshëm

Ministri i Jashtëm gjerman i kërkoi Iranit të kthejë vendimin e papranueshëm të tij, të marrë një ditë më parë, për të rifilluar aktivitetet...

75 VJETORI I ÇLIRIMIT TË ELBASANIT, BRAÇE: TURP ATA QË NUK NJOHIN HERONJTË

Eshtë përkujtuar sot 75 vjetori i Çlirimit të qytetit të Elbasanit, veteranë të Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare, të afërm të familjeve të dëshmorëve, qytetarë...

Policia nuk kursehet aspak për familjen shqiptare, e dëbojnë me urgjencë. 26-vjeçarja me barkun...

Një vajzë e re, me një fëmijë në bark, pak ditë larg lindjes dhe me fëmijën dy vjeç në duar, së bashku me burrin...