E martë,21,Gusht,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Mesi: Reforma në drejtësi përshpejton anëtarësimin në BE

Qeveria shqiptare është e angazhuar për të reformuar njëherë e përgjithmonë sistemin e drejtësisë pasi vetëm një drejtësi e re do të mund të...

Ambasadorja gjermane: Plotësoni sa më shpejt vakancat. Gjykata e Lartë e...

Ambasadorja e Gjermanise deklaron se procesi i vetingut po përparon me sukses dhe nxit krijimin sa më shpejt të këshillave të lartë për plotësimin...

Itali-Shqipëri, forcim i bashkëpunimit ekonomik

Forcimi i mëtejshëm i bashkëpunimit ekonomik mes Shqipërisë dhe Italisë , e veçanërisht me rajonin e Pulias ishte në fokus të vizitës në Itali...

Ambasadorja Schütz: Gjermania qëndron krah Shqipërisë për anëtarësimin në BE

“Mekanizmi për verifikimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve është një kolonë mbështetëse e reformës së sistemit të drejtësisë në Shqipëri, e cila po mbështetet prej...

Vetingu, ONM: Po ecën sipas parashikimeve, nuk tolerohet influenca

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit nuk toleron asnjë presion apo influencë lidhur me proçesin e vetting-ut. Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit thekson se procesi i vetting-ut...

Fleckenstein: Shqipëria duhet të jetë krenare për reformën shumë ambicioze të...

“Shqipëria duhet të jetë krenare për reformën shumë ambicioze të drejtësisë që po zhvillohet”. Kështu u shpreh Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein,...

Express: NATO rrit investimet në Shqipëri, mbështetje edhe për Kosovën

NATO-ja por rrit influencën e saj në Ballkanin Perëndimor ndërkohë që përgatitet të ngrejë bazën e parë ajrore në rajon si dhe i ka...

FOTO/ Haradinaj nga Vlora: Hapja e temës së kufijve, është e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së sotme në qytetin e Vlorës, iu përgjigj interesimit të gazetarëve për temën e shumë debatuar këto...

Ndarja e Kosovës, reagon SHBA: Jo retorikë negative, zgjidhje të qëndrueshme

Departamenti Amerikan i Shtetit i ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të shmangin retorikën negative dhe të punojnë së bashku për një marrëveshje...

Thaçi: Jo ndarje në vija kufitare, por korrigjim të kufirit

Vazhdon të këmbëngulë! Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur edhe një herë për propozimin e tij për korrigjim kufijsh. Kreu i shtetit kosovar, në...

NA NDIQNI

10,887FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

AST Elbasani realizon udhëtimin e parë me kajak në lumin Shkumbin (Video)

Ast Elbasani ditën e sotme ka realizuar udhëtimin e parë  me kajak në lumin Shkumbin. Të apasionuarit e AST Elbasanit pas sporteve dhe kënaqësive...

Investimi i parë pas 28 vitesh, fshati Xherije në Cërrik me shëtitore të re

Bashkia Cërrik për herë të parë pas viteve ’90 ka nisur punën për rehabilitimin e infrastrukturës të fshatit Xherije. Faza e parë e punimeve parashikon...

Buke e kripe e zemer në Elbasani! Super promovim…(Video)

https://www.youtube.com/watch?v=kkJd_icFxNM Dy shefat e kuzhinës Alfio Rrotani dhe Indrit Çela promovuan ndryshe Elbasanin. Nën titullin “Bukë kripë dhe zemër” nëpërmjet gatimit dhe lojrave ata dhuruan...

Detajet e aksidentit në Golem, treni e shtyu makinën me 6 anëtarë të një...

Një familje e tërë, prindërit dhe 4 fëmijë kanë shpëtuar mrekullisht ndërsa janë shtyrë përreth 100 metra nga treni. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm...

“Droga më shkatërroi jetën, më braktisën të gjithë, më ndihmoni!”

Jam shkatërruar nga droga dhe kam shkatërruar jetën e familjes”. Riad Celufaj dhe fjalët që thotë janë historia e jetës së tij. 24 vjeçari...

Tjetër ndërhyje tek Unaza dhe autostrada Tiranë-Elbasan, plani i ri për rrethrrotullimin

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka vendosur që të bëjë një studim për të zëvendësuar rreth rrotullimin e TEG me një mbikalim nën argumentin se dinamika...
error: Permbajtje e mbrojtur!