E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Kuvendi voton sot dekretin për emërimin e kryeministrit Rama edhe ministër...

Kuvendi zhvillon sot në orën 17:00 seancën e parë të hapjes së Sesionit të IVt të Legjislaturës së IX. Sot Kuvendi do të votojë dekretin...

Meta dekreton kryeministrin Rama, ministër për Europën dhe Punët e Jashtme

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shkarkimin e Ditmir Bushatit, ministër për Europën dhe Punët e Jashtme dhe emërimin në këtë post të Kryeministrit...
Balla: Qeveria e re në momentin kyç të hapjes së negociatave me BE

Balla: Qeveria e re në momentin kyç të hapjes së negociatave...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla shpreh besimin te qeveria e re, e cila merr përgjegjësi në një moment kyç për...

Blok takon Bushatin: Holanda e përkushtuar për perspektivën europiane të Shqipërisë

“Shteti ligjor dhe demokracia qëndrojnë në vlerat qendrore të BE dhe ne shikojmë që qeveria e Shqipërisë është fuqimisht e dedikuar në këtë fushë...

Ecuria e reformave, Rama pret sot komisionerin Hahn

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri për Politikat Europiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn do të zhvillojnë sot një takim për të...

Balla deklaratë për media: Meta po bën kryetarin e opozitës

Dy fjalë për seancën e sotme Parlemantare, prisni reflektim nga Presidenti i repoblikës për Ministrin e Jashtëm? Bazuar në Kushtetutën e vendit dhe Rregulloren e...

Reforma Zgjedhore, Balla: Opozita të bashkëpunojë

Mazhoranca kërkon bashkëpunimin e opozitës për të kaluar sa më parë paketën për reformën zgjedhore në mënyrë që t’i paraprihet zgjedhjeve lokale të qershorit. Gjatë...

Betimi i ministrave të rinj të kabinetit “Rama 2”, nesër mblidhet...

Ditën e nesërme parlamenti do të zhvillojë një seancë të jashtëzakonshme plenare për të votuar dekretet e Presidentit për emërimet e ministrave të rinj. Kjo...

KQZ shtyn vendimin për shpërndarjen e fondeve të partive

KQZ vendosi ngritjen e zyrave Rajonale Zgjedhorenë 12 qarqet e vendit, të cilat do të funksionojnë përgjatë periudhës 1 mars-31 korrik 2019 dhe ambjentet...

Shkarkohet kryetari i Gjykatës së Kurbinit, konfirmohet prokuroria Alma Muça

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetarin e Gjykatës së Kurbinit Alfred Gjoni. Pas hetimeve të zhvilluara nga KPK, ka rezultuar se...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!