E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Ndryshime në kabinetin qeveritar, ja tre emrat që ikin dhe që...

Tre zëvendësministra të rinj janë emëruar sot në kabinetin qeveritar. Ndryshime kanë pësuar Ministria e Arsimit, Ministria e Kulturës dhe Ministria e Turizmit. Në vendimin...

U paralajmërua furtunë shkarkimesh brenda qeverisë, Rama nxjerr videon para nisjes...

Ndërkohë që pritet që sot të nisë punimet Asambleja e PS, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga kantieri i ndërtimit...

Elbasan/BALLA REAGON PËR ÇËSHTJEN “TAHIRI”

Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla reagoi sot nga Elbasani në lidhje me çështjen “Tahiri”. Tashmë që Tahiri është pa mandat, tha Balla,...
Ja kur do t'i ketë gati Partia Socialiste kandidatët e saj për kryebashkiak

Ja kur do t’i ketë gati Partia Socialiste kandidatët e saj...

Në fund të muajit mars, Partia Socialiste do të mbledhë një kongres paraelektoral, ku do të shpallen zyrtarisht dhe kandidatët e saj për kryetarë...

FOTOGALERI/ Rama publikon pamjet mbi situatën e jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama ka paraqitur gjendjen e jashtëzakonshme nëpërmjet një galerie fotosh në profilin e tij në Facebook. Ai tha se për menaxhimin e...

Rama merr postin e ministrit te Jashtem

Kryeministri merr postin e Ministrit te Jashtem. Përmes një statusi në tëiiter Rama njofton se  de jure do të jetë ai në këtë rol dhe...

Rama injoron keq Kryemadhin: E paaftë, si kapaku pa tenxhere

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për Eni Vasilin në News 24 ka rrëfyer për herë të parë në lidhje me marrëdhëniet e tij me kundërshtarët...

Emigrantët, Di Maio: Shqipëria më Europë sesa shumë shtete që e...

Pas vendimit të qeverisë shqiptare për të hapur dyert për 20 refugjatët e anijes “Diciotti” e ankoruar pranë brigjeve italiane, zv.Kryeministri italian, Luigi Di...

Çështja e kufirit, rama vlerëson gjykatën kushtetuese

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar punën e Gjykatës Kushtetuese. Në 25-vjetorin e themelimit të këtij institucioni kreu i qeverisë përmendi vendimin që kjo Gjykata...
Lufta për një vend pune në administratë, ja kushtet e reja për të fituar!

Mundësia për një vend pune në administratë, ja kushtet e reja...

Në mbledhjen e saj të fundit të saj, qeveria shqiptare ka miratuar një seri ndryshimesh për mënyrën si do të bëhen pranimet në administratën...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!