E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Reforma Zgjedhore, Balla: Opozita të bashkëpunojë

Mazhoranca kërkon bashkëpunimin e opozitës për të kaluar sa më parë paketën për reformën zgjedhore në mënyrë që t’i paraprihet zgjedhjeve lokale të qershorit. Gjatë...
“Nga nesër pranë universiteteve..”, Rama iu jep lajmin studentëve

“Nga nesër pranë universiteteve..”, Rama iu jep lajmin studentëve

Kryeministri Edi Rama deklaron se nga nesër përfaqësues nga Ministria e Financave dhe Ministria e Arsimit do të vendosen pranë sekretariateve të Universiteteve. Kjo gjë...
Balla: Qeveria e re në momentin kyç të hapjes së negociatave me BE

Balla: Qeveria e re në momentin kyç të hapjes së negociatave...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla shpreh besimin te qeveria e re, e cila merr përgjegjësi në një moment kyç për...

Betimi i ministrave të rinj të kabinetit “Rama 2”, nesër mblidhet...

Ditën e nesërme parlamenti do të zhvillojë një seancë të jashtëzakonshme plenare për të votuar dekretet e Presidentit për emërimet e ministrave të rinj. Kjo...

Rama “de jure” ministër për Europën dhe Punët e Jashtme deri...

Kryeministri Edi Rama do të jetë “de jure” ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Lajmin e konfirmoi sot vetë Kryeministri Edi Rama, i cili...

Ecuria e reformave, Rama pret sot komisionerin Hahn

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri për Politikat Europiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn do të zhvillojnë sot një takim për të...

44 masa administrative për punonjës në hipotekën e Durrësit dhe në...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/328567214613069/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar Antikorrupsion prezantoi sot rezultatet e punës javore të Task Forcës Antikorrupsion në identifikimin, dokumentimin...

KQZ shtyn vendimin për shpërndarjen e fondeve të partive

KQZ vendosi ngritjen e zyrave Rajonale Zgjedhorenë 12 qarqet e vendit, të cilat do të funksionojnë përgjatë periudhës 1 mars-31 korrik 2019 dhe ambjentet...

Kuvendi voton sot dekretin për emërimin e kryeministrit Rama edhe ministër...

Kuvendi zhvillon sot në orën 17:00 seancën e parë të hapjes së Sesionit të IVt të Legjislaturës së IX. Sot Kuvendi do të votojë dekretin...
Rama: Djali im nuk kapi Universitet se s’kishte mik

Rama: Djali im nuk kapi Universitet se s’kishte mik

Në prezantimin e platofmrës së punësimit të studentëve ekselentë, kryeministri Edi Rama tha se ka ikur koha kur në Universitet futeshin pa meritë. Kreu i...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!