E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Qeveria e Shqipërisë dhe Qeveria e Kosovës shtrëngojnë duart sot në...

Qeveria  e Shqipërisë dhe qeveria e Kosovës dotë bashkohen sot në qytetin e Pejës në Kosovës në një mbledhje të përbashkët e të bërë...

Procesi screening, nisja e një rruge pa kthim drejt BE-së

Procesi screening është një nisje pa kthim në rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila ndodhet në Bruksel në...

Vladimir Putin uron Shqipërinë!

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka përcjellë një mesazh urimi presidentit të Shqipërisë Ilir Meta me rastin e Ditës së Flamurit. Në mesazhin...

Nju Jorku nderon gjashtë shqiptaro-amerikanë

Komuniteti shqiptaro-amerikan i Nju Jorkut u mblodh dje për Ditën e Pavarësisë në një aktivitet festiv ku u nderuan edhe figura të shquara të...

Platforma e bashkëqeverisjes, zgjidhje problemeve të qytetarëve

Janë të shumtë qytetarët që i drejtohet platformës së bashkëqeverisjes shqipëriaqëduam.al për të kërkuar të drejtën e tyre, për shumë probleme për të cilat...

Procesi screening, Bushati apelon për mirëkuptim të gjerë politik

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmri Bushati thekson procesi screening i nisur dje në Bruksel, kërkon para së gjithash pjekuri dhe mirëkuptim...

Rama uron mirëmëngjes me një premtim për familjet e prekura nga...

Kryeministri Edi Rama ka uruar mirëmëngjes me një premtim për familjet e prekura nga përmbytjet. Rama shkruan se dëmet e pëmbytjeve janë më të vogla...

Seanca e fundit parlamentare në Shqipëri, çfarë pritet të ndodhë në...

Do të mbahet sot në Shqipëri seanca e fundit parlamentare për këtë sesion. Në rend të ditës janë disa projektligje të rëndësishme mes tyre ai...

BE – Arrihet marrëveshje për reformimin e eurozonës

Ministrat e Financave të Bashkimit Europian arritën sot një marrëveshje mbi reformën e zonës euro, njoftoi zëdhënësi i Eurogrupit, Luis Rego, në profilin e...

Meta: McCain kontribut për lirinë e pavarësinë e Kosovës dhe anëtarësimin...

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju-Jork, Presidenti i...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!