Politikë

Diplomacia ekonomike, Bushati: BE shembulli më i mirë i bashkëpunimit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati çeli sot në Tiranë punimet për takimin tre-ditor me Ambasadorët e Shqipërisë në botë për...

Meta në “Vjena përshëndet Tiranën”: Arti është politika më e mirë,...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm në koncertin e mbajtur në kryeqytetin austriak “Vjena përshëndet Tiranën” kushtuar 105-vjetorit të shtetit shqiptar, ku...

Kuvendi miraton me 75 vota projektbuxhetin për vitin 2018

Pas një seance maratonë që zgjati përtej 16 orëve, Kuvendi miratoi në parim në orët e para të së premtes, projektbuxhetin e vitit 2018...

Buxheti nuk ka konsensus; PS: Rritje ekonomike. PD: 2 mld euro...

Kuvendi voton të enjten në parim buxhetin për vitin 2018. Opozita ka deklaruar votën kundër dhe thotë se buxheti rrit me 2 miliardë euro...

Bushati takon Mogherinin në Bruksel, diskutohet e ardhmja e Shqipërisë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të takojë këtë të mërkurë përfaqëesuen e lartë të BE-së Federica Mogherinin. Takimi do të mbahet në Bruksel në...

Rama injoron keq Kryemadhin: E paaftë, si kapaku pa tenxhere

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për Eni Vasilin në News 24 ka rrëfyer për herë të parë në lidhje me marrëdhëniet e tij me kundërshtarët...

Marrëveshja e 18 majit, mbi partitë

- Marrëveshja e 18 majit 2017 mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike qëndron mbi partitë. Kështu deklaroi të martën në mbrëmje i ftuar në Studio...

PS kërkesë Kuvendit për shkarkimin e kreut të KQZ

Deputetët e mazhorancës, i kanë paraqitur Kryetarit të Kuvendit kërkesën për shkarkimin nga detyra të kryetarit të KQZ, Klement Zguri për shkelje të rënda...

Mësohet emri që do të vihet në krye të Shërbimit Sekret...

Shqipëria ka dy shërbime inteligjente, shërbimin informativ shtetëror SHISH dhe agjencinë e inteligjencës dhe të sigurisë së mbrojtjes AISM, apo siç njihet ndryshe ish-shërbimi...

Visho Ajazi ambasador në Nato? Emri nuk u konsultua me Metën

Kryeministri Rama ka propozuar Visho Ajazi Likën ambasador të Shqipërisë në selinë e NATO-s në Bruksel. Propozimin, Kryeministri Rama ia ka dërguar Presidentit të Republikës,...

NA NDIQNI

29,950FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
313AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Manastirliu jep lajmin e shumëpritur: Nis investimi për realizimin e transplantit të parë të...

Gjatë Kongresit të Shoqatës së Hematologjisë, Ministrja e Shëndetësisë u shpreh se po financojmë 100% trajtimin për limfomat malinje. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Në një apartament, tre familje/ Korçë, mbi 500 familje në nevojë urgjente për strehim

Korça mbetet një prej qyteteve me problematikë të theksuar strehimi. Të paktën 500 familje kanë nevojë urgjente strehimi. Ndodhemi në lagjen 6 të qytetit ku...

Sondazhi: Më shumë e duan shqiptarët e Kosovës apo të Shqipërisë bashkimin kombëtar?

Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KFOS) dhe Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipëri (OFSA), kanë realizuar një hulumtim të opinionit publik, të parin e...