E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Rama merr postin e ministrit te Jashtem

Kryeministri merr postin e Ministrit te Jashtem. Përmes një statusi në tëiiter Rama njofton se  de jure do të jetë ai në këtë rol dhe...

Rama “de jure” ministër për Europën dhe Punët e Jashtme deri...

Kryeministri Edi Rama do të jetë “de jure” ministër për Europën dhe Punët e Jashtme. Lajmin e konfirmoi sot vetë Kryeministri Edi Rama, i cili...
“Nga nesër pranë universiteteve..”, Rama iu jep lajmin studentëve

“Nga nesër pranë universiteteve..”, Rama iu jep lajmin studentëve

Kryeministri Edi Rama deklaron se nga nesër përfaqësues nga Ministria e Financave dhe Ministria e Arsimit do të vendosen pranë sekretariateve të Universiteteve. Kjo gjë...
Balla: Opozita po bllokon votën e shqiptarëve në diasporë

Balla: Opozita po bllokon votën e shqiptarëve në diasporë

Partia Socialiste ka mbledhur në Athinë Asamblenë e degëve të saj në gjithë Greqinë. Sekretari i Pergjithshem Taulant Balla u shpreh se kanë filluar...
Rama: Djali im nuk kapi Universitet se s’kishte mik

Rama: Djali im nuk kapi Universitet se s’kishte mik

Në prezantimin e platofmrës së punësimit të studentëve ekselentë, kryeministri Edi Rama tha se ka ikur koha kur në Universitet futeshin pa meritë. Kreu i...
Rama: Studentët ekselentë punë në administratë, tepsia mori fund!

Rama: Studentët ekselentë punë në administratë, tepsia mori fund!

Kryeministri Rama në prezantimin e “Platformës së punësimit të studentëve ekselentë” në administratë u shpreh se ka ikur koha kur punësimet bëheshin përmes tepsisë...
KQZ apel qytetarëve: Kontrolloni emrin në listë brenda 21 majit

KQZ apel qytetarëve: Kontrolloni emrin në listë brenda 21 majit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një deklarate për mediat bëri apel për të gjithë qytetarët e vendit që të kontrollojnë emrin e tyre në...

Pengimi i dhunshëm i mësimit, përbuzje për politikën që fshihet pas...

Kryeministri Edi Rama i kërkoi sot ndjesë e mirëkuptim studentëve dhe prindërve që ankohen për pengimin e dhunshëm të mësimit. Kreu i qeverisë shprehet se...

Reduktimi i tarifave, Rama: Disa sekretari universitetesh dizinformojnë qëllimisht studentët (Video)

Vendimet e qeverisë për reduktimin e tarifave në Universitete janë publikuar në Fletoren Zyrtare, ndërkohë që Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se “në...

Dialogu Kosovë-Serbi, t’i shërbejë të ardhmes europiane të të dy vendeve

Dialogu Kosovë-Serbi duhet t’i shërbejë të ardhmes europiane të të dy vendeve dhe konsolidimit të bashkëjetesës e paqes në rajon Presidenti i Republikës, Ilir Meta...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!