E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Presidenca rumune e BE-së, Shqipëria nis lobimin për çeljen e negociatave

Presidenca rumune e BE-së, Shqipëria nis lobimin për çeljen e negociatave

Çelja e negociatave është objektiv për Shqipërinë gjatë këtij viti. Ndërsa Rumania mban presidencën e radhës së Bashkimit Europian nga 1 janari 2019 deri në...
KPK shkarkon nga detyra kreun e gjykatës së Sarandës, Alltun Çela

KPK shkarkon nga detyra kreun e gjykatës së Sarandës, Alltun Çela

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit ka shkarkuar nga detyra  kryetarin e gjykatës së Sarandës, Alltun Çela. Trupa gjykuese që kreu vetingun për Çelën përbëhej...
Presidenti Meta dekreton emërimin e 3 ministrave të rinj dhe zv.kryeministrit Braçe

Presidenti Meta dekreton emërimin e 3 ministrave të rinj dhe zv.kryeministrit...

Presidenti i Republikës Ilir Meta, dekretoi sot emërimet e tre ministrave të rinj dhe zv/ kryeministrit. Në njoftimin e publikuar nga Presidenca thuhet se: “Në mbështetje...
Ndryshimet në qeveri, Rama çon propozimet tek Meta

Ndryshimet në qeveri, Rama çon propozimet tek Meta

Disa ditë pas ndryshimeve në kabinetin qeveritar ‘Rama’, propozimet kanë shkuar dje në Presidencë, në pritje të dekretimit. Burime për ‘BalkanWeb’ bënë me dije...

Rama publikon foton: Vit si ky, s’ishte parë prej kohësh

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të një pike basti të mbyllur. Krahas fotos, Rama komenton se vit si ky nuk ishte parë...

Presidenti Ilir Meta feston me fëmijët e fshatit SOS

Presidenti Ilir Meta, i shoqëruar edhe nga dy fëmijët e tij, Era dhe Besar, ka festuar ditën e sotme festat e fundvitit me fëmijët...

Një vit Veting, Calavera: Shqipëria është në rrugën e duhur

“Zhvillimet e fundit në kuadër të reformës në drejtësi tregojnë se Shqipëria është në një rrugë të mirë drejt krijimit të një sistemi të...
Ikën Bushati, ja kush emërohet Ministër i Jashtëm

Erion Braçe zv/kryeministër/ Të gjithë ministrat që ikin dhe emrat e...

Ikën Lindita Nikolla Besa Shahini do e zëvendësojë. Ka kapacitetet te coje perpara dhe te rrise kapacitete e punes se MAS. Iken Arben Ahmetaj, Anila...
Socialistët mbledhin sot Asamblenë, pikat e diskutimit

Socialistët mbledhin sot Asamblenë, pikat e diskutimit

Duke nisur nga ora 10:00 Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare. Mbledhja do të nisë me fjalimin e kryetarit të PS dhe njëherazi kryeministër...
Ja kur do t'i ketë gati Partia Socialiste kandidatët e saj për kryebashkiak

Ja kur do t’i ketë gati Partia Socialiste kandidatët e saj...

Në fund të muajit mars, Partia Socialiste do të mbledhë një kongres paraelektoral, ku do të shpallen zyrtarisht dhe kandidatët e saj për kryetarë...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!