E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Politikë

Rama mbledh kabinetin qeveritar dhe Grupin e PS, nis takimi

Kryeministri edi Rama ka mbledhur bashku sot kabinetin qeveritar dhe Grupin e PS tek Kryesia e Kuvendit, në takimin e përjavshëm për rakordimin e...

18 ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian zbarkojnë në Dibër

18 ambasadorë të Bashkimit Europian, të kryesuar nga ambasadorja Romana Vlahutin, kanë mbërritur në Dibër për një takim që ka nisur në orën 9:30...

Gjonaj: Reforma në Drejtësi dhe avantazhet në jetën e qytetarëve

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE - Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Sofje, Bullgari, në datat 26 –...

Ruçi me homolgët në Hungari, nuk le pa përmendur edhe situatën...

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi mori pjesë sot në Konferencën e 8-të të Kryetarëve të Parlamenteve të Vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë fjalimit të tij...

Meta pret në kryetarin e komunës së preshevës shqipërim arifi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim, Kryetarin e Partisë “Alternativa për Ndryshim”, njëkohësisht kryetar i emëruar i Komunës...

Çështja e kufirit, rama vlerëson gjykatën kushtetuese

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar punën e Gjykatës Kushtetuese. Në 25-vjetorin e themelimit të këtij institucioni kreu i qeverisë përmendi vendimin që kjo Gjykata...

Ruçi pret delegacionin e bundestagut: shpresojmë që në 2018-ën të kemi...

Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, duke shprehur mirënjohjen e thellë për mbështetjen e shtetit gjerman për Shqipërinë në...

Serbi – daçiç: i kam kënduar edhe edi ramës sepse kështu...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur për këngën që i këndoi Presidentit turk Erdogan. Në një tekst autorial për...

Ikin jahtet për peshkimin

Pas çlirimit të portit të ri të peshkimit nga skafet dhe jahtet luksoze, peshkarexhat kanë nisur zhvendosjen drejt tij duke i dhënë fund një...

“Oriku” shpëton nga mbytja 115 emigrantë sirianë

Ekuipazhi i anijes “Oriku”, si pjesë e forcës detare shqiptare në operacionet e NATO-s në Detin Egje, ka shpëtuar nga mbytja 115 emigrantë nga...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!