Sport

Reja: Të mësojmë nga gabimet/ Hysaj premton një ndeshje të veçantë...

Kombëtarja shqiptare mbyll kualifikueset e Euro 2020 me sfidën ndaj Francës që do të luhet në Air Albania Stadium. Sipas trajnerit Reja për kuqezinjtë është...

I jashtëzakonshëm Briken Calja, 3 medalje argjendi e kualifikojnë në Tokyo...

Briken Calja vijon të mahnisë me paraqitjet e tij në pedanë. Peshëngritesi shqiptar fitoi tre medalje argjendi në "International Naim Suleymanoglu Tournament", turne kualifikues...

Mbappe, Griezmann, Varane… Franca zbarkon me shumë yje në Tiranë!

Kampionët e Botës kanë zbarkuar në “Nënë Tereza” të Rinasit sot, pas mesditës, ku janë pritur nga ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christina Vasak. Rrallëherë...

Ndeshja me Francën, flet kapiteni Hysaj: Nuk do na falë pikë...

Ndeshjen Shqipëri-Francë, e cila do të luhet nesër në orën 20:45 në stadiumin e ri kombëtar “Air Albania” po e presin me padurim të...

Erdogan përgëzon kombëtaren për kualifikimin dhe i thur elozhe Shqipërisë: Dua...

Turqia ka siguruar matematikisht kualifikimin për në Euro 2020 pas barazimit me Islandën në fushën e saj 0-0. Por ata ndodhen në vendin e dytë...

Napoli e refuzoi ofertën 50 milionëshe për Hysajn

Menaxheri i futbollistit shqiptar zbulon se në adresë të tij kishte ardhur oferta e majme nga Chelsea. Tash, Napoli rrezikon ta humbasë lojtarin pa...

Kuqezinjtë zhvillojnë stërvitjen e parë për Francën, Reja e ndan skuadrën...

Kombëtarja shqiptare ju rikthye përgatitjeve për sfidën e fundit eliminatore kundër Francës, pas barazimit zhgënjyes me Andorrën. Kuqezinjtë zbritën sërish në fushë në kompleksin...

Tjetër shans për Kosovën, ja orari i ndeshjeve të Ligës së...

Kosova nuk arriti të kualifikohet në Euro 2020 përmes kualifikimit direkt pasi që humbi nga Çekia, mirëpo shpresat për Kosovën ende janë të gjalla. Kosova...

Ndizet sfida, tjetër gol në Elbasan

Po luhet në "Elbasan Arena" sfida mes Shqipërisë dhe Andorrës, e vlefshme për grupin H kualifikues të Euro 2020. Para kësaj përballje kuqezinjtë numëron 12...

Italia, elozhe për “Arenën Kombëtare”: Si Bombonera, Wembley

Kombëtarja shqiptare do të mbyllë kualifikueset e Euro 2020 me sfidën ndaj Francës, një ndeshje kjo që ka fituar shumë vëmendje jo vetëm për...

NA NDIQNI

29,962FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
311AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Pogradec:-Gazetarët ne trajnim. ” Siguria e konsumatorit për produktet jo-ushqimore”.

Dhjetra gazetarë nga i gjithë vendi janë trajnuar gjatë fundjavës nga "Qendra Konsumatori Shqiptar" për forcimin e zbatimit të mbrojtjes sē të drejtave...

Rritet bilanci, shkon në 9 numri i të plagosurve nga përplasja te ish-sheshi ‘Shqiponja’,...

Rritet bilanci i të plagosurve nga protesta e banorëve të Unazës së Re, ku pati përplasje mëngjesin e sotëm. Mësohet se në spitalin e Traumës...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe Bulqizë

Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.7 me epiqendër në fshatin Shëngjergj të Tiranës...