Sport

Shembull për t’u marrë! Pas kombëtares, edhe Antonio Gjyla djali nga...

Gjithmonë e më shumë i afrohemi festës dhe ditës së fëmijëve, me botën e futbollit që jep mesazhe të forta në këtë drejtim. Në...

Kupa vendoset në “Elbasan Arena”, publikohen çmimet e biletave

Të dielën më datë 2 qershor, Kukësi dhe Tirana do të zbresin në tapetin e stadiumit “Elbasan Arena” për të përcaktuar skuadrën fituese të...

‘QILIM KUQ E ZI’, RAMA NXJERR PAMJET, JA MBULESA E ‘ARENËS...

Kryeministri Edi Rama ka treguar mëngjesin e sotëm materialet që do të përdoren, për mbulesën e stadiumit “Arena Kombëtare”. "Me imazhin e "fijeve" të para...

Drejtuesit e Milanit marrin vendimin drastik

Humbja ndaj Torinos ka zhytur Milanin në një krizë edhe më të thellë dhe tani duhet që Roma ose ekipet e tjera të ndalen...

I preferuari i De Biasit bën ndryshime, zbuloni si pritet rreshtimi...

Në Andora do të jetë një Shqipëri ndryshe. Ervin Bulku kërkon t’i japë një fytyrë tjetër kuqezinjve në transfertë duke bërë ndryshime të mëdha...

E PAPRITUR/ IGLI TARE GATI “T’I ZGJASË DORËN” PANUCCIT, ZGJIDHJA IDEALE...

Mundësia për të marrë drejtimin e një klubi duket se është shfaqur për ish-trajnerin e Shqipërisë Christian Panuçi. 45-vjeçari mund të sistemohet në pankinën e...

Humb jetën ish-futbollisti i Real Madridit në moshën 35-vjeçare në një...

José Antonio Reyes ka humbur jetën tragjikisht këtë vikend. Ish-futbollisti i Real Madridit, Arsenalit e shumë klubeve tjera, José Antonio Reyes, ka humbur jetën këtë...

Orges Shehi trajneri i ri i Elbasanit? Ja dyshimet

Orges Shehi mund të jetë trajneri i ri i Elbasanit. Ish-tekniku i Skënderbeut dha dorëheqjen nga bardhekuqtë, ndaj nuk e lidh më asgjë me...

Revolucion në Kombëtare, Reja bën 4 lëvizje për të mundur Moldavinë....

Reja bën katër ndry shime, por skema mbetet e njëjtë: 3-5-2. Kuqezinjtë kanë pasur praktikisht vetëm një seancë në dispozicion për të përgatitur ndeshjen...

Surpriza e madhe në kampionatin spanjoll, po shkon në Champions ekipi...

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjesëmarrjes në Champions League. Ashtu siç po shkon situata deri...

NA NDIQNI

29,322FansaPëlqeje
1,018NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

1.5 milionë euro për rivitalizimin e shëtitores “Naim Frashëri” në Sarandë

Fondi Shqiptar i Zhvillimit dhe Bashkia Sarandë organizuan konsultimin publik për projektin “Rivitalizimi i shëtitores ‘Naim Frashëri’”, që është pjesë e programit “Për zhvillimin...

RËNDËSIA E AKTIVITETIT SPORTIV TEK FËMIJËT GJATË VERËS (VIDEO)

Aktivitetet sportive apo fizike luajnë një rol thelbësor tek fëmijët, sidomos gjatë periudhës së verës. Specialistet shprehen se prindërve ju takon të merren më shumë...

Çelet kësti i 11-të i dëmshpërblimit për ish-të dënuarit politikë për kategorinë parësore

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka çelur këstin e njëmbëdhjetë të shpërndarjes së dëmshpërblimit për ish-të dënuarit politikë të regjimit komunist për subjektet përfituese...