Sport

Grezda i përgjigjet Rejës: Nuk kam marrë ftesë zyrtare

Pas problemeve të trajnerit Edy Reja me Taulant Xhakën në ekipin kombëtar të Shqipërisë, tanimë në shesh kanë dal edhe mosmarrëveshjet e trajnerit me...

Ndizet sfida, tjetër gol në Elbasan

Po luhet në "Elbasan Arena" sfida mes Shqipërisë dhe Andorrës, e vlefshme për grupin H kualifikues të Euro 2020. Para kësaj përballje kuqezinjtë numëron 12...

Sfidat me Andorrën e Francën, Ndoj: Kam minuta në këmbë, Uzuni:...

Në konferencën e sotme për shtyp, në prag të dy ndeshjeve kualifikuese të Euro 2020 ndaj Andorrës më 14 nëntor dhe Francës tre ditë...

E bujshme, Elis Bakaj arrin akordin me ekipin legjendar

Edhe pse prej vitesh nuk grumbullohet nga kombëtarja shqiptare, Elis Bakaj vijon të jetë një nga shqiptarët më të kërkuar nga klubet në futbollin...

Italia, elozhe për “Arenën Kombëtare”: Si Bombonera, Wembley

Kombëtarja shqiptare do të mbyllë kualifikueset e Euro 2020 me sfidën ndaj Francës, një ndeshje kjo që ka fituar shumë vëmendje jo vetëm për...

U largua nga stadiumi pa përfunduar ndeshja, ja si reagoi Cristiano...

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo është përballur me një të papritur gjatë ndeshjes kundër Milanit. Trajneri e largoi superyllin portugez nga loja në minutën e...

Kosovë-Angli/ Nami me shitjen e biletave online në tregun e zi,...

Në datën 17 nëntor, pritet që të luhet sfida e fundit në Grupin A, midis Kosovës dhe Anglisë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Ditën e sotme...

Elbasan Arena/ Ndeshja Shqipëri-Andorrë, FSHF publikon çmimet e biletave (FOTO)

Më 14 nëntor do të mbahet ndeshja Shqipëri- Andorrë në “Elbasan Arena”.  Ndërkohë  teksa na ndajnë edhe 2 javë nga kjo ndeshje Federata Shqiptare...

Napoli e refuzoi ofertën 50 milionëshe për Hysajn

Menaxheri i futbollistit shqiptar zbulon se në adresë të tij kishte ardhur oferta e majme nga Chelsea. Tash, Napoli rrezikon ta humbasë lojtarin pa...

Erdogan përgëzon kombëtaren për kualifikimin dhe i thur elozhe Shqipërisë: Dua...

Turqia ka siguruar matematikisht kualifikimin për në Euro 2020 pas barazimit me Islandën në fushën e saj 0-0. Por ata ndodhen në vendin e dytë...

NA NDIQNI

29,962FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
311AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

2.500 shkencetare i kerkojne BE-se te ndermarre nje reforme gjitheperfshirese per bujqesine

Më shumë se 2.500 shkencëtarë në të gjithë BE kanë bashkuar forcat dhe i janë drejtuar parlamentit të BE-së në një letër duke u kërkuar atyre...

Rrëshqitje masive gurësh, bllokohet aksi Elbasan-Librazhd

Problemet e para tashmë janë shfaqur. Rikthimi i reshjeve të shiut dhe erës së fortë ka shkaktuar probleme të shumta në Durrës, Elbasan dhe Gjirokastër. Mësohet...

Mbështetja ndaj të papunëve deri në riintegrimin në treg, 600 milionë lekë në 2020

Rreth 600 milion lekë planifikohen shpenzimet për pagesën e papunësie gjatë vitit 2020. Programet e pagesës së papunësisë janë pjesë e politikave shtetërore të punësimit...