Sport

​Skënderbeu miqësore me dy skuadrat e mëdha turke

Pas një viti fantastik dhe shumë të suksesshëm siç ishte 2017-ta te Skënderbeu tashmë është koha për të shijuar pushimet Por edhe pse sapo ka...

Milani pranë shkarkimit të Gattusos, e pabesueshme kush pritet ta zëvendësojë

Sipas mediave italiane, Milani po konsideron rikthimin e Vincenzo Montellas në stolin e skuadrës nëse e shkarkojnë trajnerin aktual, Gennaro Gattuso. Montella i njohur si...

​Shpërthen Mourinho: Ka lojtarë në United që gjatë tërë karrierës do...

Jose Mourinho nuk ka qenë aspak i lumtur me barazim 2:2 me Leicester City, ku në fund të ndeshjes ka fyer lojtarët e tij Trajneri...

Milani ekip i dorës së dytë?! Mposhtet edhe nga Atalanta

Pavarëisht merkatos së bujshme e miliona eurove të harxhuar gjatë verës, ky Milan duket se është edhe më i dobët se ai i para...

Messi, tatuazh në shpinën e 54-vjeçares

Pas muraleve, bluzave dhe  statuajeve, mania ‘Lionel Messi’ nuk ndalet dhe ndonjëherë del jashtë normales. Ky është rasti i 54-vjeçares argjentinase Norma Franchini e cila...

Renditja në La Liga pasi Barça e mposhti Realin në “Santiago...

14 pikë më shumë se Real Madridi, Barça po shkon sigurt drejt titullit kampion. El Clasico e parë për këtë sezon në La Liga i...

Guardiola drejt ‘bashkimit’ me Milan, Spalletti jep alarmin

Luciano Spalletti nuk flet kurrë rastësisht. Trajneri toskan studion detajet dhe shpreh shqetësime që duken më të qarta vetëm më mbrapa. Ai i ka...

Shkatërrim total për Realin, Barcelona shënon edhe të tretin

Barcelona ka shënuar edhe golin e tretë në minutën e fundit të takimit me anë të Alex Vidal, i cili u fut në lojë...

Ka karton të kuq në ndeshjen Real – Barcelona, shënon Lionel...

Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu. Në minutën e 64’ Leo Messi dyfishoi epërsinë e Barcelonës nga...

Asistuesit më të mirë në Premierligë, Shaqiri në mesin e më...

Tre lojtarë të Man City janë aktualisht asistuesit më të mirë në Premierligë, kurse Shaqiri ndan pozitën e pestë me nëntë lojtarë. De Bruyne, Leroy...

NA NDIQNI

30,091FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Ja sa ishte rroga e Enver Hoxhës gjatë komunizmit

Në listën e 33 drejtuesve të qeverive shqiptare, prej vitit 1912 deri më sot, Enver Hoxha ishte kryeministri i 22-të. Ai e mbajti këtë...

Samiti i NATO-s, Rama krah liderëve botërorë

Liderët e NATO-s nisën sot zyrtarisht takimin e tyre afër Londrës, ndërkohë që tensionet mes vendeve anëtare kërcënojnë të lënë në hije samitin që...

E bujshme/ Dembele mendon largimin, nis negociatat me dy klube europiane

Aventura e Ousmane Dembele te Barcelona po shkon drejt fundit. Sulmuesi francez ka qënë tepër "difektoz" në eksperiencën te katalanasit, duke qëndruar më shumë në...