Sport

Meta takon kreun e emëruar të Komunës së Preshevës

Kreu i shtetit Ilir Meta është takuar me kryetarin e emëruar të komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi, njëkohësisht dhe kryetari i partisë “Alternativa për...

Turizëm gjatë gjithë vitit

Në Orikum hapet qendra e informimit për vizitorët Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ishte në Radhimë të Vlorës ku u hap një qendër...

Vlorë, Audi në flakë për herë të dytë

Për herë të dytë brenda pak ditësh, një automjeti në Vlorë, pronë e 44-vjeçarit Gëzim Dervishi, i është vënë flaka gjatë natës. Pak ditë më...

Ju mungon vjeshta?! Të hënën fillojnë shirat

Ndërsa jemi zyrtarisht në stinën e vjeshtës, të pakta janë ditët e ftohta dhe me shi të stinës. Duke pasur temperatura mbi 20 gradë...

Dita amerikane, ambasadori Lu në Korçë

Ambasadori amerikan Donald Lu ishte në Korçë, ku festohej Dita amerikane, këtë fundjavë të ngarkuar me ngjarje politike për Tiranën. Marrëdhënia e gjatë e Korçës...

Nis edicioni i 19 i festivalit ndërkombëtar të teatrit (video)

Nis ne teatrin Skampa te Elbasanit Edicioni i 19 i festivalit Nderkombetar te Teatrit Bashkekohor. Me moton “ Zgjim” te ketoj viti, ky festival kerkon...

Gjianari, jo vetem resurse turistike (video)

Gjinari është një ndër pikat turistike më të frekuentuara të Bashkisë Elbasan. Veç bukurive të rralla dhe vlerave të shumta turistike që kjo zonë ka...

Takim letraro-muzikor në librazhd (video)

Autori kosovar Salih Zogiani, promovoi disa nga librat e tij me anektoda "Anektoda shqiptare", në qytetin e Librazhdit. Ishte një takim interesant me vëllezërit kosovarë...

Gjinari, jo vetëm resurse turistike

Gjinari është një ndër pikat turistike më të frekuentuara të Bashkisë Elbasan. Veç bukurive të rralla dhe vlerave të shumta turistike që kjo zonë...

Starton festivali ndërkombetar teatror “skampa 2017”

E gjithë vëmendja e ajkës së artit skenik shqiptar është rikthyer drejt Elbasanit, ku mbrëmjen e djeshme  ngriti  siparin Festivali Ndërkombëtar i Teatrit Bashkëkohor...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Reshjet e shiut, aksi Bajram Curri-Valbonë pastrohet nga rrëshqitjet e dherave dhe gurëve

Aksi rrugor Bajram Curri- Valbonë, në veri të vendit, është pastruar plotësisht nga rrëshqitjet dhe shembjet e ndodhura si pasojë e reshjeve të natës...

Reagimi i dhunshëm i banorëve të ‘Unazës së Re’, IKMT del me njoftimin e...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar nisjen e aksionit për shembjen e 33 objekteve në zonën e Astirit. IKMT njofton se janë...

Kalim i paligjshëm i kufirit, tre pjesëtarë të një grupi kriminal në pranga

Një grup kriminal që kryente falsifikimin e dokumenteve është goditur nga policia, ndërsa është shkatërruar baza ku kryhej ky aktivitet kriminal. Ndalimi i shtetasve u...