E martë,21,Gusht,2018
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Vendi

Shqiptarët shpenzojnë më shumë se mesatarja europiane kur shkojnë si turistë...

Kemi hyrë në 10 ditshin e fundit të gushtit dhe sezoni veror është drejt mbarimit. Nuk janë të paktë shqiptarët që zgjedhin që pushimet...

I biri humb jetën nga rrufeja, babai tenton të vetëvritet

Moti i keq i disa ditëve më parë i cili i ka kushtuar jetën një të riu shqiptar. Në Luginën e Kilkisë është gjetur trupi...

Velipoja pa energji elektrike, rrufeja godet linjën e tensionit të lartë

Zona turistike e Velipojës ka mbetur pa energji elektrike për shkak të këputjes së një linje të tensionit të lartë. Kanë qënë kushtet atmosferike të...

Sarandë, sherr mes tre personave, shoqërohen në Komisariat nga policia

Në mbrëmjen e shkuar një sherr mes tre personave ka ndodhur në Sarandë. Fatmirësisht raportohet se s’ka të plagosur por vetëm dëmtime të lehta. Gjithashtu...

Shkëlqimi i biznesit të Spa-ve; Shqiptarët po kërkojnë relaksin

Me një jetë dinamike dhe me rritjen e shpenzimeve për kujdesin shëndetësor, shumë njerëz po kërkojnë mënyra për t’u kujdesur për shëndetin dhe për...

“Fundjava për të festuar, jo për të rrezikuar “, policia prangos...

Policia Rrugore forcon kontrollet gjatë fundjavës, ndërsa u ‘shtrëngon rripin’ drejtuesve të mjeteve që nuk zbatojnë rregullat e qarkullimit. Kështu përgjatë natës janë konstatuar disa...

FSHF reagon pas përleshjes së tifozëve në Korçë

Reagon Federata Shqiptare e Futbollit pas incidentit të ndodhur në Korçë, ku tifozët e Skënderbeut dhe Partizanit u përleshën në fushën e gjelbër. FSHF dënon...

Edi Rama publikon shkrimin e medias italiane..ja ç’thonë për ne

Rama e ka nisur diteën sot me postimin në Facebook të një shkrimi tē medias italiane  ku renditen arsyet se pse duhet vizituar vendi...

Gramsh, mbytet në liqen fëmija, nuk gjendet as trupi

Një ngjarje e rëndë është shënuar në qytetin e Gramshit, ku është mbytur në liqen një fëmijë 7 vjeç. Mësohet se trupi i fëmijës 7...

Virusi i etheve të Nilit, sa rrezikohet Shqipëria, ja informacioni zyrtar

Instituti i Shëndetit Publik konfirmon se aktualisht nuk ka asnjë rast të sëmundjes virale Ethja e Nilit Perëndimor në Shqipëri. ISHP thotë se prej dy...

NA NDIQNI

10,887FansaPëlqeje
230NdjekësitNdjek
68NdjekësitNdjek
1,318AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

AST Elbasani realizon udhëtimin e parë me kajak në lumin Shkumbin (Video)

Ast Elbasani ditën e sotme ka realizuar udhëtimin e parë  me kajak në lumin Shkumbin. Të apasionuarit e AST Elbasanit pas sporteve dhe kënaqësive...

Investimi i parë pas 28 vitesh, fshati Xherije në Cërrik me shëtitore të re

Bashkia Cërrik për herë të parë pas viteve ’90 ka nisur punën për rehabilitimin e infrastrukturës të fshatit Xherije. Faza e parë e punimeve parashikon...

Buke e kripe e zemer në Elbasani! Super promovim…(Video)

https://www.youtube.com/watch?v=kkJd_icFxNM Dy shefat e kuzhinës Alfio Rrotani dhe Indrit Çela promovuan ndryshe Elbasanin. Nën titullin “Bukë kripë dhe zemër” nëpërmjet gatimit dhe lojrave ata dhuruan...

Detajet e aksidentit në Golem, treni e shtyu makinën me 6 anëtarë të një...

Një familje e tërë, prindërit dhe 4 fëmijë kanë shpëtuar mrekullisht ndërsa janë shtyrë përreth 100 metra nga treni. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm...

“Droga më shkatërroi jetën, më braktisën të gjithë, më ndihmoni!”

Jam shkatërruar nga droga dhe kam shkatërruar jetën e familjes”. Riad Celufaj dhe fjalët që thotë janë historia e jetës së tij. 24 vjeçari...

Tjetër ndërhyje tek Unaza dhe autostrada Tiranë-Elbasan, plani i ri për rrethrrotullimin

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka vendosur që të bëjë një studim për të zëvendësuar rreth rrotullimin e TEG me një mbikalim nën argumentin se dinamika...
error: Permbajtje e mbrojtur!