E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Vendi

Mrekullia e natyrës së Divjakës nga kulla panoramike

Një peizazh magjepsës, ku harmonizohen bukur dielli, deti dhe pylli mund të shijohen nga kulla e vrojtimit 360 gradë në parkun Kombëtar të Divjakës. I...
Të rinjtë sfidojnë dëborën në malin e Tomorrit

Të rinjtë sfidojnë dëborën në malin e Tomorrit

Ditët e ftohta e me dëborë, nuk kanë penguar një grup të rinjsh nga Berati dhe Tirana, të zgjedhin si aventurë force e guximi,...
E rrallë, lind me dhëmbë një bebe shqiptare

E rrallë, lind me dhëmbë një bebe shqiptare

Është e zakonshme që një fëmijë të lind pa dhëmbë, ndërsa deri te dalja e tyre fëmijët kalojnë nëpërmjet një procesi tejet delikat të...
Me foto të Katsifas, organizata greke paralajmëron protestë masive

Me foto të Katsifas, organizata greke paralajmëron protestë masive

Mijëra qytetarë grekë kanë paralajmëruar sot një protestë masive. Shak për këtë tubim është bërë marrëveshja e Prespës për emrin e Maqedonisë. ...

Kush janë “heronjtë e ajrit”! Mbi 100 njerëz të ndihmuar gjatë...

Ata njihen si “heronjtë e ajrit”. Ata janë pilotët e ndërhyrjes ajrore të cilët gjatë ditëve të fundit kanë ndihmuar mbi 100 banorë të bllokuar...

Gazeta izraelite “Haaretz” rendit Tiranën midis qyteteve ruse dhe gjermane

Tirana, kryqyteti i Shqipërisë, vitet e fundit është bërë jehonë në gazetat e mëdha ndërkombëtare, për ndryshimet e saj dhe zhvillimin në tërësi. Edhe gazeta...

Peshkimi në Shqipëri – Një aventurë e re

Portali italian i specializuar për peshkimin, “fishingmania.it”. i ka kushtuar një artikull peshkimit në Shqipëri, ku theksohet se Shqipëria është vendi i duhur për...

Shqiperiaqeduam.al”, Fatmira: Mora pensionin që më takon dhe diferencën e mohuar...

Ka punuar 26 vjet e 7 muaj, por merrte pension shumë më pak nga sa i takonte. Trokiti në dyert e institucioneve, por nuk...

Ndalohen motorët e borës gjatë fundjavës në Brezovicë, rrezikohen fëmijët

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka urdhëruar ndalimin e motorëve të borës në pistën e skijimit në Brezovicë Pas kërkesave të shumta që...

FILLON REHABILITIMI I HEKURUDHËS VORË-SHKODËR, SHKRELI: DO LIDHET ME RRJETIN EUROPIAN

Zëvendës ministri i Infrastukturës dhe Energjisë Artan Shkreli ka bërë me dije se ka filluar projekti ekzekutiv për rehabilitimin e hekurudhës Vorë-Shkodër. 'Pas studimit të...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!