Vendi

877 turistë me dy kroçera, vizita në qendra historike dhe arkeologjike

Në në orët e para të mëngjesit të sotëm në kalatat 4 dhe 5 të portit të Durrësit u ankoruan kroçerat “La Belle De...

FOTO/ “Kala Festival”, 5 mijë turistë nën ritmet e muzikës ndërkombëtare...

“Kala Festival” në bregdetin e Dhërmiut gjatë këtyre ditëve ka mirëpritur 5 mijë vizitorë të huaj të cilët po argëtohen nën ritmet e muzikës...

“La Belle De L’Adriatique” sjell 152 turistë francezë dhe zviceranë

Qyteti i Vlorës gjatë këtij sezoni turistik është kthyer në një nga destinacionet më të preferuara për vizitorët vendas dhe të huaj. Ditën e sotme...

Durrës, prezantohen gjetjet nga kërkimet nënujore

Në ambientet e Portit të Durrësit në prani të trupit diplomatik në Shqipëri u prezantuan kërkimet nënujore në ujërat shqiptare nga dy prej institucioneve...

Sezoni turistik punime mirëmbajtje në monumentet e kulturës

Sezoni turistik ka nisur por specialistët e mirëmbajtjes vijojnë punimet mirëmbajtëse në monumentet e kulturës kudo në vendin tonë. Këtë javë fokusi i punimeve mirëmbajtëse...

Sezoni turistik Sarandë, tabela informuese në monumentin Bazilika – Sinagogë

Sezoni turistik ka nisur dhe specialistët e mirëmbajtjes kudo në vendin tonë po kujdesen për mirëmbajtjen e monumenteve të kulturës për të mirëpritur turistët...

FOTO/ Bukuritë e rralla të gjirit të Dafinës, destinacion që ia...

Gjiri i Dafinës një prej bukurive natyrore më të veçanta që ofron gadishulli i Karaburunit gjatë kësaj fundjave ka mirëpritur një grup të rinjsh,...

Infeksionet mykotike në lëkurë, si të ruhemi në verë. Flet dermatologia

Pse shfaqet myku i lëkurës, flokëve dhe thonjve dhe kategoritë që preken më shumë. Stimuli nga plazhet e pishinat, por edhe kontakti me njerëzit...

FOTOGALERI/ Lumi i Shalës, panoramë turistike dhe argëtimi mes Alpeve Shqiptare

Vizitorë të shumtë edhe këtë vit shijuan një super festë në Lumin e Shalës, i cilësuar si “Tailanda shqiptare”. Të pranishmit u argëtuan në...

Moratoriumi për ndalimin e gjuetisë, shton faunën e egër në Parkun...

Vendosja e moratoriumit për ndalimin e gjuetisë, ka bërë të mundur mbrojtjen dhe shtimin e kafshëve në parkun e Shebenik-Jabllanicës. Parku Kombëtar Shebenik-Jabllanicë, me një...

NA NDIQNI

29,322FansaPëlqeje
1,018NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

LONDËR – Rritet çmimi i naftës pas sulmit ndaj anijeve cisternë, në Gjirin e...

Çmimi naftës shënoi një rritje të shpejtë pas sulmeve, me shënjestër dy anije cisternë në Gjirin e Omanit, duke ringjallur frikën e një konflikti...

Shkoi të bëhej modele, përfundoi prostitutë në Angli, rrëfimi: E mashtruan në disa agjenci

Emisioni online “Fol me psikologen” me autore Ervisa Lulën, ka trajtuar rastet e dhimbshme të 2 grave shqiptare. Një vajzë 23-vjeçare nga një fshat...

Deputeti gjerman: Shqipëria e meriton çeljen e negociatave, atje po bëhet luftë për pushtet

Raportuesi për Shqipërinë në parlamentin gjerman, Manuel Sarrazin, (Të Gjelbrit) mendon se Shqipëria e meriton çeljen e negociatave: Katër grupe parlamentare në Bundestag janë...