E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Vendi

Aksident në Elbasan, një makinë përplas motorçikletën

Një aksident ka ndodhur në  aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Vidhas. Sipas policisë, shtetasi B.P., 53 vjeç  banues në lagjen, “5 Maji” Elbasan, duke drejtuar...

Dalin lejet e legazimeve për 1230 pronarë, publikohen edhe emrat e...

ALUIZNI publikon listën me 1230 personat që kanë marrë lejet e legalizimeve dhe që duhet të paguajnë tarifën prej 5 000 lekësh për të...

Tërmeti që lëkundi fuqishëm Tiranën e Elbasanin, ja epiqendra …

Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë pasdites së sotme në Tiranë, Elbasan dhe në disa zona të tjera të Shqipërisë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.9 ballë,...

Seferani mes 100 fshatrave turistikë që po njeh zhvillim të shpejtë

Në panairin lokal të Belshit, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi u informua nga banorë të zonës,  për rritjen e prodhimit të bimës...

Pezullohen lejet për linjat e autobuzëve ndërqytetas: Ja zonat që preken…

Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës po përgatitet të anulojë një numër të madh licensash për linjat ndërqytetëse. Sipas burimeve nga ky dikaster, është vënë...

Plagoset një efektiv policie në Cërrik

Një makinë policie është përfshirë nga flakët ditën e sotme, dhe si pasojë është plagosur një efektiv i komisariatit të Cërrikut. Bëhet fjalë për shtetasin...

Acari, -19 gradë, ngrin qyteti, mbyllen disa shkolla

Edhe e Marta ka nisur me pezullim të procesit mësimor në disa shkolla në juglindje të vendit. Temperaturat deri në -19 gradë në Korçë  kanë...

“Shqipja s’eshte gjuhe e Zotit”

Para nja 4 vjetesh,ndersa kthehesha nga Rumania,me ngre doren nje person per ta marre ne makine, sapo hyra ne Maqedoni. Ishte me uniforme vende-vende te...

Elena Xhino përgënjeshtron deklaratën e Reme Lala-s

Deputetja e PDIU Reme Lala deklaroi sot nga Peshkopia kalimin e saj në grupin Parlamentar të PS. Mirëpo Lala i tha kryeministrit Rama se nuk...

“Ju rrëfej tmerrin në Havana”, gazetari i TCh i pranishëm mbrëmë...

Një konflikt i armatosur tronditi orët e para të mëngjesit të sotëm pushuesit në Dhërmi. Ngjarja ndodhi në një nga lokalet më të frekuentuara...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!