E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Vendi

FOTO/ Kisha e Peshkëpisë, nga më të rrallat e arkitekturës bizantine

Kisha e Peshkëpisë është një nga më të rrallat e arkitekturës bizantine dhe artit të hershëm mesjetar. Ndërtimi i saj fillestar daton në vitin...

FOTO/ “The Balkanista”: Mirëseerdhët në Berat

Qyteti i Beratit është i vendosur në pjesën qendrore / jugore të vendit, 70 km nga Gjirokastra, 70 km nga Korça dhe 70 nga...

Eficenca energjetike, paradë me fenerë në Rrugën e Ambasadave

‘Kur bie mbrëmja“ është një Paradë me laterna (fenerë) që do të zhvillohet për inaugurimin në Rrugën e Ambasadave të ndriçimit sipas parimit të...

Rruga e re e Ulëzës, impakt në zhvillimin dhe rigjallërimin ekonomik...

Me bukuritë natyrore, pyjet me shtigje për ecje, liqenin për lundrim dhe plazh, kullat e vjetra plot histori nga e kaluara dhe kishat, ushqimi...

Turistët e kroçerës “Ocean Majesty”, tre ditë vizita në qytetet historike...

Për të dytën ditë radhazi, turistët që kanë mbërritur në Durrës me kroçerën “Ocean Majesty” janë nisur të organizuar me autobusë për të vizituar...

Gazeta izraelite “Haaretz” rendit Tiranën midis qyteteve ruse dhe gjermane

Tirana, kryqyteti i Shqipërisë, vitet e fundit është bërë jehonë në gazetat e mëdha ndërkombëtare, për ndryshimet e saj dhe zhvillimin në tërësi. Edhe gazeta...
E rrallë, lind me dhëmbë një bebe shqiptare

E rrallë, lind me dhëmbë një bebe shqiptare

Është e zakonshme që një fëmijë të lind pa dhëmbë, ndërsa deri te dalja e tyre fëmijët kalojnë nëpërmjet një procesi tejet delikat të...

Peshkimi në Shqipëri – Një aventurë e re

Portali italian i specializuar për peshkimin, “fishingmania.it”. i ka kushtuar një artikull peshkimit në Shqipëri, ku theksohet se Shqipëria është vendi i duhur për...
Me foto të Katsifas, organizata greke paralajmëron protestë masive

Me foto të Katsifas, organizata greke paralajmëron protestë masive

Mijëra qytetarë grekë kanë paralajmëruar sot një protestë masive. Shak për këtë tubim është bërë marrëveshja e Prespës për emrin e Maqedonisë. ...

Flamingot lozonjare, spektakël natyror në Zvërnec

Turizmi i vëzhgimit të shpendëve ujore, që në instiktin e tyre kanë të qëndruarit në grup, po kthehet në trend edhe në Shqipëri. Popullimi i...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!