Vendi

Destinacionet e “Air Albania” rritet numri i udhëtarëve, 52019 me fluturimet...

Fluturimet charter në muajin shtator të këtij viti zotëruan 15% të tregut. Referuar të dhënave zyrtare të Autoritetit të Aviacionit Civil nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë...

Aderimi në Komisionin ndërkombëtar të eksplorimit shkencor të detit Mesdhe/ Klosi:...

“Aderimi në komisionin ndërkombëtar të eksplorimit shkencor të detit Mesdhe është një hapësirë e re për të ndërtuar në Shqipëri një filozofi të re...

Muzetë e Beratit mirëpritën 7082 vizitorë gjatë tetorit

Muzeu Ikonografik “Onufri” dhe Muzeu Etnografik ishin ndër destinacionet e preferuara dhe gjatë muajit tetor për turistët vendas dhe të huaj. Gjatë muajit tetor numri...

Siguria e ashensorëve/ Nga 1 janari 2020, të gjithë të markuar...

Më shumë siguri për konsumatorët, zbatim të standardeve europiane nga të gjithë aktorët e tregut, për të garantuar shërbim cilësor. Duke filluar nga data 1...

FOTO/ “Colours of Albania” përzgjidhen 5 fotot fituese, trashëgimi kulturore dhe...

Edicioni i 5-të i konkursit “Colours of Albania” u shndërrua në një brand, me mijëra foto artistike të publikuara për 5 muaj me radhë,...

Çuçi në Gjirokastër: Karakteristikat unike shtojnë listën e produkteve të certifikuara...

/ Nisma e FAO-s dhe Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për promovimin e produkteve tradicionale dhe treguesve gjeografikë në Shqipëri është një...

“Libero Quotidianno”: Taksat, parajsa e re fiskale për italianët është Shqipëria

Mbërrin në Tiranë dhe e kupton menjëherë se shqiptarët jemi ne. Ne nuk e kuptojmë asnjë fjalë të gjuhës së tyre, por ata e...

I premtoi se do linte gruan për të, 28-vjeçarja qëllon me...

Arrestohet nje 28-vjecare, pasi akuzohet se ka qelluar me arme zjarri, pas konflitkit qe pati me nje hoxhe, i cili sipas tij, i kishte...

“Costa Crociere” së shpejti në Vlorë/ Leli: Sezonin e ri turistik...

Vlora me brigjet e saj të mrekullueshme pritet të vizitohet sezonin e ri turistik nga 100 mijë turistë nga e gjithë bota, të cilët...

Heqja e lejes “C”, Marika: Lehtësim për rreth 6900 biznese, asnjë...

Heqja e lejes mjedisore “C”, nuk ka asnjë impakt në mjedis. Klodiana Marika, drejtuese e Programeve Zhvillimore Mjedisore në Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit, ka...

NA NDIQNI

29,963FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
310AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Bale është i papërmirësueshëm, ‘sulmohet’ nga tifozët!

Bale vazhdon të jetë i njëjti person dhe nuk do t’ia di për kritikat. Uellsiani ka irrituar sërish tifozët dhe të gjithë në Madrid. Në ndeshjen...

Kohë e fituar për qytetarët/ Nga janari nuk do të ketë më sportele, 90%...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë sot lajmin e shumëpritur për qytetarët: Mbylljen e sporteleve të aplikimit për dokumente shtetërore, pasi duke filluar nga janari...

Lleshaj nga Bejruti: Pas Alvinit, një tjetër operacion për rikthimin e fëmijëve të tjerë

Ministri  i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj ndodhet në Bejrut ku mori pjesë në operacionin e shpëtimit të Alvinit nga kamp i Al Hol. Ministri...