Vendi

Rreth 5000 dokumente me rëndësi historike në Arkivin Shtetëror nder to...

Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, gjatë inspektimeve në institucione të ndryshme të vendit, ka vërejtur se në kundërshtim me ligjin “Për Arkivat”, muzeume, shkolla...

“Kala Festival” rikthehet në bregdetin shqiptar të jugut me 60 emra...

Bregdeti mahnitëse i Dhërmiut mbrëmjen e djeshme ka mirëpritur edicionin e dytë të “Kala Festival” ku 5 mijë të huaj do shijojnë përgjatë një...

Manastirliu në Poliçan: Rehabilitojmë qendrën shëndetësore 24-orëshe

Me një investim të buxhetit të shtetit në vlerën 24.5 milionë lekë do të rikonstruktohet qendra shëndetësore Poliçan, e cila ofron shërbim 24 orë...

FOTO/ Parku Detar Karaburun-Sazan, vendosen bova ankoruese për anijet turistike

Në Parkun Detar Karaburun-Sazan u bë vendosja e 5 bovave ankoruese për anijet turistike. Këto bova janë vendosur në disa gjire, 1 bovë ankoruese...

Task Forca e turizmit në Himarë, Klosi: Fushata s’mund të cenojë...

Në Himarë u zhvillua sot mbledhja e Task Forcës së Turizmit, ku ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi u kërkoi kryetarëve të bashkive...

Prestigjiozja “Lonely Planet”: Kala Festival, “parajsë kërcimi” në Rivierën shqiptare

Prestigjiozja “Lonely Planet” ka renditura Kala Festival që do zhvillohet sot në Dhërmi si një nga 10 festivalet më të mira të muzikës në...

Foto/Rritja e cilësisë në arsim, eksperiencë britanike në universitetet shqiptare

Rritja e cilësisë në universitete po shihet me prioritet nga ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, në kuadër edhe të paktit për universitetin. Agjensia për...

Promovim turizmit shqiptar, “Smile Albania 2″ punëson 500 studentë

Në Fakultetin e Shkencave të Natyrës, në Tiranë u prezantua projekti “Smile Albania” për punësimin e mbi 500 të rinjve. Në këtë aktivitet ku...

FOTOGALERI/ Fundjava me diell mbush Vlorën me turistë vendas e të...

Qyteti bregdetar i Vlorës, i cilësuar si perla e Rivierës shqiptare gjatë kësaj fundjave ku dhe temperaturat ishin të larta është tejmbushur me turistë...

Karnavalet e Korçës, tradita që vazhdon

Këtë të shtunë, Korça çeli sezonin turistik me festivalin ndërkombëtar të karnavaleve, i cili mbahet për të dymbëdhjetin vit radhazi. Grupe nga Shqipëria, Rumania,...

NA NDIQNI

29,323FansaPëlqeje
1,018NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

SHËNIM – Ku kanë përfunduar gurët e marrë nga Hëna në misionet Apollo ?

residenti amerikan, Richard Nixon i dhuroi 135 shteteve dhe pesëdhjetë shteteve amerikane copëza të vegjël shkëmbinjsh nga Hëna, të cilat u mblodhën nga astronautët...

Paralajmëron Avramopulos, kujdes me azilkërkimin që po njeh rritje

Komisioneri europian për emigracionin Dimitris Avramopulos ka dalë me një paralajmërim të hapur: nëse shtohen hyrjet legale për azil, BE-ja do të marrë hapa. Dhe...

Stërmundimi i pushimeve me fëmijët; Letra e një mamaje të re e të rraskapitur

E keni parasysh atë momentin kur të gjithë mezi presin pushimet për t’u çlodhur? Mirë pra, unë jo. Sapo jam kthyer këtë javë dhe...