E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Vendi

FOTO/”Edukimi përmes trashëgimisë” nis takimin e parë me brezin e ri

Brezi i ri po afrohet përherë e më shumë me anë të programeve të ministrisë së Kulturës më afër me historinë dhe monumentet e...

50 vende të lira pune për studentët ekselentë nga Universiteti Bujqësor

”Në ditët e para të janarit kemi biseduar me gjithë stafin e Universitetit Bujqësor dhe kemi bërë një projekt partneriteti i cili është bazuar...

Rruga e re e Ulëzës, impakt në zhvillimin dhe rigjallërimin ekonomik...

Me bukuritë natyrore, pyjet me shtigje për ecje, liqenin për lundrim dhe plazh, kullat e vjetra plot histori nga e kaluara dhe kishat, ushqimi...

Ndërtohet moli i ri i varkave tek Parku i Liqenit

Bashkia e Tiranës ka nisur rikualifikimin e bregliqenit në Parkun e Madh duke i dhënë jetë një tjetër projekti që synon një jetë të...

Flamingot lozonjare, spektakël natyror në Zvërnec

Turizmi i vëzhgimit të shpendëve ujore, që në instiktin e tyre kanë të qëndruarit në grup, po kthehet në trend edhe në Shqipëri. Popullimi i...

FOTO/ Prestigjiozja italiane “La Repubblica”: Malet me dëborë të Himarës si...

Një valë e gatshme për t’u rrëzuar në bregdet. Në një shikim të shpejtë mund të duket kështu, por në fakt është një sugjerim...

Shifra të rënda, në Shqipëri 8 viktima nga moti i ftohtë...

Tetë viktima është bilanci i të ftohtit në këto dy javë të para të vitit 2019. Moti i keq dhe temperaturat e ulëta që kanë...

Dëborë e ngricë, ja qarqet me probleme

Temperaturat e ulta kanë përfshirë gjithë territorin e Shqipërisë. Reshjet e dëborës dhe ngricat kanë sjellë probleme në shumë nga qarqet e vendit. Në qarkun e...

Dje dhe sot/ Transformimi i Qendrës Shëndetësore në Rranxë, Bushat

Falë programit kombëtar për rindërtimin e 300 qendrave shëndetësore deri në fund të mandatit, Qendra Shëndetësore në Rranxë, Bushat, në Shkodër është transformuar tërësisht. Kryeministri...

Pajiset brenda 5 ditëve me certifikatën e pronësisë

Një qytetar nga Vlora mori certifikatën e pronësisë pranë Zyrës së Regjistrimit të Pasurive, pas ankesës në platformën e bashkëqeverisjes “shqiperiaqeduam.al”. Në dhjetor Edmiri, që...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!