Vendi

Dita amerikane, ambasadori Lu në Korçë

Ambasadori amerikan Donald Lu ishte në Korçë, ku festohej Dita amerikane, këtë fundjavë të ngarkuar me ngjarje politike për Tiranën. Marrëdhënia e gjatë e Korçës...

Nis edicioni i 19 i festivalit ndërkombëtar të teatrit (video)

Nis ne teatrin Skampa te Elbasanit Edicioni i 19 i festivalit Nderkombetar te Teatrit Bashkekohor. Me moton “ Zgjim” te ketoj viti, ky festival kerkon...

Gjianari, jo vetem resurse turistike (video)

Gjinari është një ndër pikat turistike më të frekuentuara të Bashkisë Elbasan. Veç bukurive të rralla dhe vlerave të shumta turistike që kjo zonë ka...

Takim letraro-muzikor në librazhd (video)

Autori kosovar Salih Zogiani, promovoi disa nga librat e tij me anektoda "Anektoda shqiptare", në qytetin e Librazhdit. Ishte një takim interesant me vëllezërit kosovarë...

Gjinari, jo vetëm resurse turistike

Gjinari është një ndër pikat turistike më të frekuentuara të Bashkisë Elbasan. Veç bukurive të rralla dhe vlerave të shumta turistike që kjo zonë...

Starton festivali ndërkombetar teatror “skampa 2017”

E gjithë vëmendja e ajkës së artit skenik shqiptar është rikthyer drejt Elbasanit, ku mbrëmjen e djeshme  ngriti  siparin Festivali Ndërkombëtar i Teatrit Bashkëkohor...

Neser starton festivali nderkombetar i teatrit ”skampa” 2017

Fill pas mbylljes se takimit kombetar te orkestres se harqeve ne Taatrin ''Skampa''me 22 Tetor starton Festivali Nderkombtar i Teatrit "SKAMPA" 2017 Edicioni i...

NA NDIQNI

29,967FansaPëlqeje
1,026NdjekësitNdjek
82NdjekësitNdjek
307AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Siguria ushqimore në Durrës/ 122 kontrolle, gjoba dy subjekteve

Gjatë periudhës 28 tetor – 8 nëntor, Drejtoria Rajonale e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Durrës ka kryer 122 inspektime dhe për shkeljet e konstatuara,...

STAMBOLL – Erdogan: Gulen i rëndësishëm për Turqinë si al-Baghdadi për Amerikën

Udhëheqësi i organizatës së akuzuar nga Ankaraja për komplotin e dështuar të grushtit të shtetit në vitin 2016 në Turqi, Fethullah Gulen, është i...

Pritet valë dorëheqjesh në drejtësi, precedenti “Llalla” shpëton të zhyturit në afera, ja si...

Bilanci pozitiv i vetingut ka rritur ankthin dhe panikun në radhët e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Deri më tani të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët që...