Vendi

FOTO/ Folklori dhe kultura e Beratit prezantohen në Hungari

Ansambli i Këngëve dhe Valleve Qytetare Beratase prezantoi me sukses artin dhe kulturën e qytetit përgjatë dy netëve të Festivalit Ndërkombëtar Folklorik, të zhvilluar...

Kali i qyqes në stacionin “Sofra e Mbretëreshave”

Administrata Rajonale e Zonave të Mbrojtura Gjirokastër që prej vitit 2016 është angazhuar për ruajtjen dhe rimëkëmbjen e kalit të qyqes në Shqipëri. Kali...

Rruga e Arbrit, Burreli do të lidhet me Tiranën në më...

“Pas kaq shumë vitesh torturash, Burreli do të lidhet me Tiranën me një rrugë moderne europiane në pak se 1 orë”, – deklaroi sot...

“Travel Awaits”: Shqipëria destinacion i mahnitshëm turistik që duhet vizituar në...

Shqipëria sërish rekomandohet si një destinacion i preferuar turistik për vitin 2019. “Travel Awaits”, portal i specializuar për udhëtimet, e ka renditur të dytën Shqipërinë...

City Matters: Shqipëria, xhevahiri i fshehur i Mesdheut

E izoluar nga pjesa tjetër e botës për një periudhë të gjatë të shekullit të XX, nuk është e habitshme që njerëzit e njohin...

”Die Welt”: Infrastruktura shtylla kurrizore e rritjes ekonomike të Shqipërisë

Përmirësimi i infrastrukturës së transportit në Shqipëri është shumë i rëndësishëm për të vazhduar progresin ekonomik dhe thelbësor për të çliruar potencialin e gjerë...

FOTOGALERI/ Në Kalanë e Tiranës prezantohen vlerat e traditës beratase

Në ambientet e “Kalasë së Tiranës” u prezantuan vlerat më të mira të traditës beratase. Trashëgimia kulturore erdhi pranë vizitorëve, të cilët ndoqën me shumë...

Kthehen ditët e nxehta, shqiptarët dynden në plazhe

Në plazhet e Vlorës këtë fundjavë kanë mbërritur shumë pushues. Temperaturat e larta kanë bërë që bregdeti të frekuentohet nga vendas dhe të huaj. Duket...

Rrokulliset ‘Fuoristrada’ në Gramsh, zjarrfikësit i shpëtojnë jetën shoferit

Zjarrfikësit e Gramshit dje i kanë shpëtuar jetën një shoferi që ishte bllokuar në automjet pas një aksidenti të rëndë. Ngjarja ndodhi pasdite në...

“Punoja këtu”: Në Tiranë, një apartament i kthyer në muzeun Kadare

Agjencia prestigjioze e lajmeve franceze “AFP” i ka kushtuar një reportazh shtëpisë të shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare e cila tashmë është kthyer...

NA NDIQNI

29,322FansaPëlqeje
1,018NdjekësitNdjek
84NdjekësitNdjek
214AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

FOTO/ Bukuritë e rralla të gjirit të Dafinës, destinacion që ia vlen të eksplorohet

Gjiri i Dafinës një prej bukurive natyrore më të veçanta që ofron gadishulli i Karaburunit gjatë kësaj fundjave ka mirëpritur një grup të rinjsh,...

FMN hap zyrë të re rajonale për Ballkanin Perëndimor

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) do të hapë një zyrë të re rajonale të përfaqësuesit përhershëm për të forcuar marrëdhëniet me Shqipërinë, Kosovën, Malin e...

Muzikë për bamirësi/ Këngëtarë të njohur sot në koncertin “Të gjithë për Korçën”

“Të gjithë për Korçën” është koncerti që do të mbahet sot në qytetin juglindor të vendit. Nismës së “vëllezërve korçarë” Endri dhe Stefi, u janë...