E hënë,21,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

Vendi

Manastirliu në qendrat e rehabilituara në Shkodër: Këtë vit, 100 qendra...

Katër qendra shëndetësore kanë përfunduar rikonstruksionin e plotë në qarkun e Shkodrës, pjesë e programit të 80 qendrave shëndetësore dhe ambulancave të rehabilituara me...

Rinis dëbora, vështirësohet më shumë jeta e mirditorëve

Reshjet e dëborës kanë rinisur në qarkun e Lezhës, ndërsa shumë banorë po përballen me vështirësi. Sipas raporteve nga Mirdita, fshatra të thellë si Kaçinari, Selita,...

Temperatura polare në Manastir

Temperatura polare mëngjesin e sotëm në të gjithë Maqedoninë, ndërkohë që më ftohtë është në Manastir ku temperatura arriti në minus 18 gradë Celsius. Në Tetovë...

Spitalet mbushen me njerëz me fraktura për shkak të borës

Prezenca e akullit në rrugë ka shkaktuar jo pak probleme në qytetin e Gjirokastrës. Shumë qytetarë i janë drejtuar Spitalit Rajonal Omer Nishani për shkak...

Temperatura – 7°C në Korçë, ja si paraqitet gjendja e rrugëve

Sipas të dhënave nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, në Korçë, temperaturat gjatë natës kanë qënë -7 gradë C dhe aktualisht janë - 2 gradë C....

Mision i pazakontë nga ekipet mjekësore, shpëtohet alpinistja 31-vjeçare

Një alpiniste u shpëtua nga mali i Çikës në Llogara nga ekipet e shpëtimit të dërguar nga Ministria e Shëndetësisë. Alpinistja 31-vjeçare pësoi një traumë...

Prestigjiozja “The Washington Post”: Në Shqipëri, te tradita antike dhe plazhet...

Vendi ynë vlerësohet e rekomandohet si vendi i traditave antike, plazheve të bukura dhe të lira mesdhetare, kulturës e historisë nga prestigjiozja “The Washington...

Patronazhimi, rikthehen operacionet në maternitetin e Krujës

Programi i patronazhimit po mundëson dhënien e shërbimit të specializuar afër vendbanimeve të qytetarëve. Falë mjekëve të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”  që po ofrojnë shërbimin e...
Brezovica apo ( Bredhoni) mbetet i vetmi destinacion për aventurierët e borës

Brezovica apo ( Bredhoni) mbetet i vetmi destinacion për aventurierët e...

Në këto ditë me shumë dëborë në vendin tonë, ku mjediset sportive dimërore janë të mbuluara nga dhe mirëmbajtja e tyre kërkon më shumë...
Ura e Kasabashit, destinacioni turistik mes historisë dhe bukurive natyrore

Ura e Kasabashit, destinacioni turistik mes historisë dhe bukurive natyrore

Ura e Kasabashit gjendet në afërsi të qytetit të Çorovodës në rrethin e Skraparit. Ura e Kasabashit futet në tipologjinë e urave simetrike me...

NA NDIQNI

20,527FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!