Griseldo Kusi një nga vëllëzerit e akuzuar për vrasjen e teknikut të kondicionerit qeë po punonte në vilën e tyre, është vetëdorëzuar në policinë  Tiranës.

Ai ka pranuar të dorëzohet në prani të avokatit të tij.

Ndërkohe ende nuk dihet se ku ndodhet vëllai tjetër I tij Albano Kusi, apo edhe nëse ka ndërmend të dorëzohet.

Vëllezerit Kusi u shpallën në kërkim dhe ndaj tyre eshte dhënë masa e sigurisë “arrest me burg” për vrasjen e Indrit Celajt nga Mallakastra ne 22 gusht 2019 ne rrugen “Muhamet Gjollesha”.

I riu ishte dërguar nga firma për të cilën punonte, që të montonte një kondicioner në vilën e familjes Kusi .

Vëllezërit kusi kanë qënë të pakënaqur me punën e teknikut të kondicionerit dhe pas debateve e qëlluan për vdekje me armë.