E mërkurë, 14 nëntor. Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri në mesatare  në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          0/16°C
Zonat e  ulëta          2/21°C
Zonat  bregdetare   8/19°C
© SYRI.net