Era Istrefi është një nga këngëtaret shqiptare me famë botërore. Ajo bëri bujë me këngën “Bon bon”, që u klikua pa fund, dhe më pas suksesi erdhi vetë. Mirëpo fitorja më e fundit për Erën ishte bashkëpunimi i saj me Nicky Jam dhe Will Smith në këngën e botërorit “Live it up”.

Era Istrefi ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj në rrjetet sociale suksesin e rradhës. Bëhet fjalë për një rekord ndërkombëtar. “Live it up” është klasifikuar në “Top 10’ NË Suedi, dhe këngëtarja shqiptare është mjaft e emocionuar për këtë gjë.

Elbasani News