Ditën e sotme pritet që mbizotërojë një mot me reshje të dobëta në të gjitha qarqet, sipas parashikimit të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. Reshjet nuk do të jetë të forta dhe me shtrëngata, por lokale dhe të dobëta.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit ditën e sotme pritet të arrijnë: në bregdet: 14 /20 °C, në vendet e ulëta 14/21 °C dhe në vendet malore 6/13 °C. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.