Gjate nje takimi me banoret e shtepanjes, Cerrik, Kandidati i LSI Edmond Haxhinasto tha bashkia Cerrik eshte shembull mireqeverisje, qe ka permkresuar ndjeshem jeten e qytetareve te saj.

Punet dhe investimet ne Cerrik jane te prekshme nga te gjithe banoret, dhe fale punes se shkelqyer te kryebashkiakut Altin Toska. Dielli nuk mbulohet me shoshe- tha ai. Z. Haxhinasto tha me tej se mbeshtetja per LSI eshte rritur shume. Qytetaret e vleresojne Lsi si forcen me serioze ne permbajtje dhe forme. Sakaq Z. Haxhinasto se qendrimi ndaj Lsi nga forcat e vjetra politike eshte pa princip dhe hipokrit, njerai i kerkonte koalicion strategjik dhe tjera per te permbysur qeverine. Ne do vazhdojme tu sherbejme qytetareve se aty e kemi forcen. Vecanerisht tek rinia. Lsi ka programin me konkret e realist per te zgjidhur problemet qe ka vendi, papunesine e varferine. Duke na besuar voten me 25 qershor, do votoni per te kthyer besimin tek rinia se Shqiperia eshte vendi ku te kthejne syte, jo emigracioni.

Read 93 times
Published in Politike

Shperndaje Lajmin

Kush eshte online

We have 86 guests and no members online

SHKARKONI APLIKACIONIN MOBILE